Przełomowa umowa DFB i Soccerwatch
Frauen Bundesliga Ligi Świat

Przełomowa umowa DFB i Soccerwatch

DFB nawiązało współpracę z Soccerwatch i od sezonu 19/20 ten startup z Essen będzie pokazywał na żywo wszystkie spotkania 2.Bundesligi. Nie lada gratka dla entuzjastów kobiecego futbolu, bo do tej pory można było liczyć na max jeden, może dwa na antenie DFBTV. Kluby będą wyposażone w technologie kamer z kontrolą sztucznej inteligencji. Ponadto trenerzy będą mogli korzystać z oprogramowania wspomagającego analizę gry zespołów. Wszystkie spotkania będą pokazywana na soccerwatch.tv i fussball.de oczywiście bezpłatnie i bez potrzeby ściągania dodatkowych aplikacji. Bedzie je można oglądać zarówno na komputerach czy urządzeniach mobilnych.

Soccerwatch to startup zapewniający za naprawdę niewygórowane pieniądze (ok 10 euro na miesiąc) kamerę nowoczesnej generacji pozwalającą na automatyczny streaming a sztuczna inteligencja po zakończeniu spotkania sama tworzy skrót meczu. Kamera obraca się o 180 stopni dzięki czemu pokrywa całe boisko, zapewnia obraz 1080p i wykorzystuje anteny LTE we współpracy z Vodafone. Waży zaledwie 6kg, jest odporna na niekorzystne warunki pogodowe. Z ich usług korzysta już wiele drużyn z niższych lig. Na rynku Soccerwatch rywalizuje z Sporttotal, który ma również podpisany kontrakt z DFB, ale to tylko kwestia czasu kiedy esseńska firma przeskoczy rywali.

Heike Ullrich, dyrektorka jednego z departamentów DFB: ”Dla DFB i w szczególności 2.Bundesligi współpraca z Soccerwatch stanowi ogromną wartość. Digitalizacja 2.Bundesligi pozwoli pokazać ją szerszej publiczności. Ten innowacyjny krok to właściwa droga.”

Jan Taube, założyciel Soccerwatch: ”Szeroka współpraca z DFB jest kamieniem milowym. I cieszę się, że DFB idzie do przodu z digitalizacją lig.”

Pora, by DFB przeanalizowało umowę z Telekomem na pokazywanie Bundesligi, bo ta jest wyjątkowo niekorzystna. Potencjał ligi jest w ogóle nie wykorzystywany. Max dwa, trzy mecze na kolejkę, skróty pojawiające się z ogromnym opóźnieniem. To aż się prosi o profesjonalizację – ze studiem, reporterami itd. I to naprawdę nie są gigantyczne koszty.

Jesteście zainteresowani współpraca z Soccerwatch? Na ich stronie internetowej (TUTAJ) znajdziecie formularz kontaktowy. Piszcie także do nas, gdy dużo chętnych klubów się zbierze jest szansa wejścia tej technologi do Polski.

Maciej Iwanow

Die Halbzeit

Dawid Gordecki

1 Comment

  • Rusza 2.Bundesliga! 9 sierpnia 2019

    […] O technologii, która zawitała w tym sezonie do 2 ligi można przeczytać tutaj:  Umowa DFB i Soccerwatch […]

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!