Ewa Power
Frauen Bundesliga Ligi Polki na Świecie Świat

Ewa Power

Screenshot_20190408_201956.jpg

Ewa Pajor została nominowana do nagrody Piłkarza Roku w Dolnej Saksonii. Plebiscyt jest organizowany przez dolnosaksoński związek piłki nożnej. Wśród pozostałych kandydatów znaleźli się Michael Esser z Hannoveru 96, Nils Körber z VFL Osnabrück i Wout Weghorst z VFL Wolfsburg.

Nagroda przyznawana jest od 1991 roku i jak dotąd tylko trzy razy zwyciężyły piłkarki: Petra Damm, Stefanie Gottschlich i Martina Müller. Jest to dość prestiżowa nagroda w tym regionie, a Ewa ma sporą szansę na zwycięstwo, zwłaszcza że od 2007 roku głosują tylko dolnosaksońscy dziennikarze sportowi. A ponoć w okręgu wolfsburskim panuje spora mobilizacja, żeby wygrał ktoś z ich klubu. Głosowanie trwa do 15 kwietnia.

”Strzelecka gwiazda kobiecej Bundesligi. Przed czterema laty Ewa Pajor przyszła jako wielki polski talent z Medyka Konin do Wolfsburga. Przez dwa lata odgrywała nieznaczną role. Napastniczka miała problemy w Niemczech, często siedziała na trybunach. ”Musiała odebrać ciężką szkołę u nas. W Polsce była już małą gwiazdą. Tutaj musiała się nauczyć jak wpasować się w grupę.” – mówi Ralf Kellermann, dyrektor sportowy Wolfsburga. ”Ale zawsze w nią wierzyliśmy.” Dzisiaj Ewa Pajor ma 22 lata i można z przekonaniem powiedzieć, że podołała wyzwaniu. Nawet dwie operacje oczu jej nie zatrzymały. Z 19 bramkami w zaledwie 14 meczach, mała mierząca 1,66m napastniczka prowadzi niepodzielnie w klasyfikacji snajperek w tym sezonie. ”Ewa Power”.

Maciej Iwański

Die Halbzeit

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: