Legenda niemieckiej piłki Inka Grings wchodzi do męskiego futbolu
Ligi Świat

Legenda niemieckiej piłki Inka Grings wchodzi do męskiego futbolu

Inki Grings sympatykom piłki kobiecej przedstawiać nie trzeba. Snajperka wszechczasów w Bundeslidze, dwukrotna mistrzyni Europy. Po zakończeniu kariery piłkarskiej próbowała swoich sil jako trenerka i uczciwie trzeba przyznać, że nie były to jakieś szczególnie udane okresy. Czy to w Duisburgu, czy potem w juniorach u 17 Viktorii Köln, z którymi spadła z ligi. Ale teraz Grings próbuje rzeczy historycznej. Została trenerką męskiego zespołu SV Straelen grającego w czwartej lidze. Jest tym samym pierwszą kobietą trenerem na tym szczeblu w Niemczech.

Ciekawostką jest fakt, że prezydentem SV Straelen jest Hermann Tecklenburg, prywatnie mąż Martiny Voss-Tecklenburg, która zna się z Grings jak łyse konie. Ale w wywiadzie dla WDR zaznaczał, że nie konsultował wyboru ze swoją żoną. A pamiętajmy, że sama Grings była w długim związku z Voss, który zakończył się skandalem. Ale to historia na inną okazję…

Przypomnę jeszcze tylko, że w piątoligowym Cloppenburgu trenerką jest Imke Wübbenhorst, ale ogłoszono już że po zakończeniu sezonu odejdzie. Oficjalnie po to, żeby zrobić kurs trenerski w akademii DFB. Nieoficjalnie, bo jednak ten eksperyment nie wypalił. Mimo wszystko – tej fali już nie zatrzymacie!

Maciej Iwanow
Die Halbzeit

Dawid Gordecki

1 Comment

  • Roman Jaszczak 3 kwietnia 2019

    A eksperyment w Legii wypalił ? ? ? A w Lechu wypalił ? ? ? itd. itp.

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: