Felicitas Rauch idzie do Wolfsburga
Frauen Bundesliga Ligi Świat

Felicitas Rauch idzie do Wolfsburga

Wolfsburg nie zwalnia tempa i chce jeszcze bardziej wzmocnić skład na następny sezon. Po Svenji Huth Wilczyce sięgnęły po kolejną piłkarkę Turbine Potsdam – Felicitas Rauch. Kontrakt podpisany do 2021 roku.

Rauch to defensywna pomocniczka, która równie dobrze z powodzeniem może grac w obronie. O transferze mówiła tak: ”Patrząc wstecz patrzę na udane lata w Poczdamie. Ale to już czas by zrobić kolejny krok w mojej karierze. Wolfsburg jest jednym z najlepszych adresów w kobiecej piłce nożnej. Jestem dumna z tego, że wkrótce będę częścią tego zespołu. Już nie mogę doczekać się sportowych wyzwań, a także powrotu do rodzinnej Dolnej Saksonii.” Dyrektor sportowy VFL Ralf Kellermann: ”Felicitas ma już duże doświadczenie jak na swój wiek. To nie przypadek, że od kilku lat jest częścią zespołu narodowego i jestem pewien, że jej rozwój się jeszcze nie zakończył. Z niecierpliwością czekamy na nią i jej umiejętności.”

W Turbine Potsdam szykuje się potężne trzęsienie ziemi. Strata Rauch i Huth, a kontrakty wygasają przecież też Lisy Schmitz czy Biance Schmidt. Za rok znajdą się chętni na Prasnikar i Zadrazil. Z Wolfsburgu z kolei po bieżącym sezonie odejdą rezerwowa bramkarka Mary Earps, która nie zdołała chociażby podjąć rywalizacji z Almuth Schult, Ella Masar, Katharina Baunach oraz kapitan Nilla Fischer, która wraca do rodzinnej Szwecji. Caroline Hansen odmówiła przedłużenia kontraktu i ma kilka ofert na stole, z czego najpoważniejsza jest ta z Barcelony.

Maciej Iwanow

Die Halbzeit

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: