Przed nami Finały Wojewódzkie „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku’
Polska

Przed nami Finały Wojewódzkie „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku’

To tutaj zaczęły się kariery Pauliny Dudek, Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, ale też przygody z piłką ponad 2 milionów innych chłopców i dziewczynek. Od 28 marca do 17 kwietnia potrwają Finały Wojewódzkie XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rozgrywki wyłonią mistrzów regionów do lat 8, a także najlepsze zespoły U-10 i U-12, które pojadą na Finał Ogólnopolski w Warszawie.

Blisko 20 tysięcy uczestników z ponad 1 600 drużyn. 3 tygodnie rywalizacji, 38 dni turniejowych w 16 województwach i ponad 4 tysiące kilometrów przemierzone w ramach trzech tras po całym kraju w poszukiwaniu największych piłkarskich talentów. Półtora kilometra band boiskowych i… tony nagród. To wszystko obrazuje, jak wielkim wydarzeniem będą Finały Wojewódzkie XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, które wyłonią regionalnych mistrzów wśród chłopców i dziewczynek do lat 8, 10 i 12.

Gra o pierwsze powołania

W eliminacjach gminnych i powiatowych, które trwały od października do marca, rywalizowały setki tysięcy dzieci. Następcy wychowanków Turnieju – Arkadiusza Milika z SSC Napoli i Pauliny Dudek z PSG – opanowali cały kraj, reprezentując aż 97% wszystkich powiatów w Polsce. Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji występuje rekordowa liczba zawodniczek i zawodników z najmłodszej kategorii U-8.

Turniej to prawdziwa kuźnia piłkarskich talentów – już ponad 50 jego wychowanków zagrało w reprezentacjach Polski w różnych kategoriach wiekowych. Największe w Europie rozgrywki futbolu dziecięcego pomagają ponadto spełniać sportowe marzenia i promują aktywność fizyczną wśród dzieci.

Od Nowin po Miętne

Rywalizacja w XIX edycji wchodzi na wyższe obroty. Finały Wojewódzkie rozpoczną się 28 marca w Nowinach w województwie świętokrzyskim, a zakończą 17 kwietnia w Miętnem na Mazowszu. W tym czasie Turniej odwiedzi wszystkie województwa, przemierzając Polskę w ramach trzech tras. Pierwsza – najdłuższa, bo licząca aż 1 742 km – obejmie południowe i wschodnie rejony naszego kraju, ale zawita też na Śląsk. Druga (1 212 km) odwiedzi Polskę zachodnią i centralną, a trzecia (1 304 km) będzie wiodła przede wszystkim przez regiony północne. Każdy z turniejów finałowych potrwa 2 lub 3 dni i będzie świętem futbolu dla całej lokalnej społeczności.

Gospodarzami tegorocznych Finałów Wojewódzkich będą: Nowiny, Międzyrzec Podlaski, Tarnobrzeg, Kraków, Chorzów, Sokółka, Dzierżoniów, Brzeg, Łódź, Kalisz, Miętne, Gorzów Wielkopolski, Szczecinek, Świecie, Gdańsk oraz Iława. To właśnie tam tysiące piłkarzy i piłkarek powalczą o spełnienie piłkarskich marzeń, zwycięstwa swoich drużyn oraz wyróżnienia indywidualne. Najlepsi na pewno zostaną zauważeni, bo już na szczeblu wojewódzkim rozgrywki są starannie monitorowane przez trenerów i skautów z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Najbardziej utalentowani piłkarze i piłkarki otrzymają zaproszenie na Letnią Akademię Młodych Orłów, czyli zgrupowanie wyróżniających się juniorów z całego kraju, a część z nich już w niedalekiej przyszłości założy koszulkę z orzełkiem na piersi, występując w najmłodszej kadrze U-15.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, a organizatorzy zapraszają do kibicowania drużynom ze swoich miast podczas każdego z finałów. To unikalna okazja do zobaczenia w akcji najlepszych młodych piłkarzy i piłkarek ze wszystkich regionów Polski.

 

Mistrzowie województw pojadą do Warszawy

Dla najmłodszych chłopców i dziewczynek z kategorii U-8 stawką nadchodzących Finałów Wojewódzkich będzie miano najlepszych drużyn w regionie. Ich starsi koledzy i koleżanki z drużyn do lat 10 i 12 powalczą nie tylko o prym w województwie, ale także o przepustkę na Finały Ogólnopolskie, które odbędą się od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie.

Zwycięzców XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii chłopców oraz dziewcząt do lat 10 i 12 poznamy w Wielkim Finale na PGE Narodowym. Decydujące mecze XIX edycji zostaną rozegrane 2 maja, na kilka godzin przed finałem Pucharu Polski i w obecności kilku tysięcy widzów, w tym prezesa PZPN Zbigniewa Bońka czy selekcjonera Jerzego Brzęczka.

 

za http://zpodworkanastadion.pl

 

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!