Polski mecz, polskie gole na inaugurację wiosny w Bundeslidze
Frauen Bundesliga Ligi Polki na Świecie Świat

Po zimowej przerwie wróciła druga Bundesliga. Od razu na inaugurację zobaczyliśmy ‘polskie’ spotkanie w Cloppenburgu.

Tam w bardzo emocjonującym spotkaniu obejrzeliśmy aż pięć bramek. Gospodynie stoczyły bój z 1. FC Saarbrücken. Na boisku zobaczyliśmy aż trzy reprezentantki Polski, które zdobyły solidarnie po jednym golu.

Już w 3. minucie Natsuki Kishikawa wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. Szybko, bo już siedem minut później wyrównała stan spotkania nasza Julia Matuschewski, dla której była to dwunasty gol w sezonie. Jeszcze przed przerwą gola na 1:2 strzeliła Hannah Griffin i w szeregach gości zrobiło się nerwowo.

W drugiej połowie doszły do głosu polskie piłkarki z Cloppenburga. Najpierw w 50. minucie Silvana Chojnowski (, dla której był to pierwszy mecz po kontuzji kolana) wyrównała wyniku spotkania. Dwadzieścia minut później niezawodna Agnieszka Winczo dała gospodyniom zwycięstwo.

Zespół Saarbrücken spadł na czwartą pozycję, a Cloppenburg awansował na siódme miejsce w tabeli. Julia Matushewski pozostaje liderką w klasyfikacji strzelczyń.