Taki będzie nowy rok 2019 – czwarty kwartał
Polska Publicystyka

Taki będzie nowy rok 2019 – czwarty kwartał

Jaki będzie ten nowy rok 2019 ? My już wiemy! Czas na czwarty kwartał. Przestrzegamy, że wszystko ma charakter subiektywny i nie ma na celu nikogo obrazić, ani popsuć rywalizacji.

PAŹDZIERNIK
Wydarzenie roku. Komisja futsalu PZPN wydłuża sezon Ekstraligi. Zawodniczki muszą wybierać – trawa czy futsal. Rusza debata w środowisku. Kluby takie jak AZS UJ Kraków, Rekord Bielsko-Biała i Stomilanki Olsztyn zakładają bezpośrednio sekcję futsalową. Trwa wielki nabór do nowych zespołów. Na trawie grają w najlepsze. Na zapleczu Ekstraligi bryluje krakowska Wanda i olszyńskie Stomilanki. W elicie figle faworytą płata Rekord, który urywa punkty SMS-owi i Medykowi. Kadry młodzieżowe pewnie przechodzą eliminacje Mistrzostw Europy. W Lidze Mistrzyń Górnik odpada w 1/16 po rzutach karnych z FC Zurich.

LISTOPAD
Rusza nowy futsalowy sezon i od razu przełom. Wszystkie spotkania są transmitowane w internecie. Gra kadra Stępińskiego. Wygrywamy ze Słowacją (2:1) i boleśnie bijemy Cypr 6:0. Cudem kończymy jesień na drugiej pozycji. Kończy się runda w Ekstralidze. Na czele Górnik, nad Czarnymi, Medykiem, Rekordem i PWSZ-em Wałbrzych.

GRUDZIEŃ
Kadra futsalu wygrywa Turniej Wyszehradzki w Ostrawie. W EFK na północy lideruje AWF Warszawa, a na południu Rolnik Głogówek. PZPN ogłasza udział seniorskiej, kadry w portugalskim Alagrve Cup. Ewa Pajor króluje w Bundeslidze i przymierzana jest do Lyonu, czy klubów NWSL. Jej talent dostrzega świat i zajmuje nawet drugie miejsce w plebiscycie FIFA The Best 2019.

 

ciąg dalszy wkrótce

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!