Wspominamy .. Młode piłkarki, których dziś już z nami nie ma …
Polska Publicystyka

Wspominamy .. Młode piłkarki, których dziś już z nami nie ma …

Były młodymi piłkarkami, dziewczynami z różnych części Polski, wszystkie łączyła pasja do piłki nożnej. Dziś już ich z nami nie ma.

W marcu minie trzynaście lat od tego tragicznego wydarzenia. Stilon Gorzów Wielkopolski grał w Bogdańcu turniej towarzyski (19.03.2006), nagle na boisku zasłabła szesnastoletnia Natalia Stolarczyk. Nikt nie spodziewał się, co się stanie. Żaden ze świadków tego zdarzenia nie widział, że właśnie doświadcza jednej z tragiczniejszych chwil w historii kobiecego futbolu w Polsce. Dziewczyna w pewnym momencie na boisku zasłabła – tętno było niewyczuwalne, trenerzy podjęli próbę reanimacji. Gdy pojawiła się karetka, piłkarkę zabrano do szpitala w Gorzowie. Przez dobę lekarze walczyli o jej życie. Dzień po zasłabnięciu umiera w szpitalu na serce. Młodziutka Natalia mieszkała niedaleko Strzelec Krajeńskich (lubuskie). Nie wyobrażała sobie życia bez piłki nożnej. Była zdolną piłkarką.

– foto. olesnickisport.pl

Był 10 lutego 2013 roku. W Świerznej na Dolnym Śląsku doszło do wypadku. Renault Scenic wypada z drogi i wpada do rowu. Szesnastoletnia Laura Szczepaniak jest jedną z pasażerek tego auta.
Ciężko ranna została przewieziona helikopterem ratowniczym do jednego z wrocławskich szpitali. Po dwóch dniach umiera.
Laura była zdolną zawodniczką UKS Bierutów. Ukończyła gimnazjum w Bierutowie, w chwili wypadku była uczennicą Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie. Jej koleżanki wraz z gimnazjum i UKS Bierutów od czterech lat organizują turniej dla młodych piłkarek imienia Laury Szczepaniak.

fot. Piastovia Piastów

 

Katarzyna Troszczyńska zmarła niespodziewanie w wigilię 2014 roku. To ona tworzyła Piastovię Piastów od podstaw – od czasów pierwotnego MKS Piast Piastów. Nikt z osób, które ją znały nie może pogodzić się z taką stratą. Była pomocną koleżanką, prawdziwym szczerym człowiekiem. Osobą, która dawała innym więcej, niż miała sama. Na jej twarzy zawsze gościł uśmiech. Grała od początku w klubie z Piastowa, była jego wychowanką. Kasia na boisku dawała z siebie wszystko, nigdy nie odpuszczała. Dla piłkarek Piastovia, była i jest wzorem do naśladowania. Stała się legendą klubu.

Wieczny odpoczynek radź im dać Panie…

Wspominamy … Karolina Pokraśniewicz, Klaudia Gołębiewska, Julia Wołyniec.

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!