Drugi garnitur dał radę
Kadra A Reprezentacje Świat

Drugi garnitur dał radę

Zakończył się pierwszy etap październikowego zgrupowania reprezentacji Polski. Selekcjoner Miłosz Stępiński w towarzyskim meczu z Estonią sprawdził zmienniczki i ‘drugi garnitur’ kadry, który zdecydowani pokonał gospodynie 0:3.

Nasze rezerwy zdecydowanie poza zasięgiem Estonii. Doświadczona Emilia Zdunek dobrze trzymała środek pola, Dżsesika Jaszek miała ciąg na bramkę (choć często bez większego wsparcia), a Klaudia Lefeld przerywała akcje rywalek w zalążku. Debiutantki starały się pokazać i wychodziło im to na ogół przyzwoicie, pomimo widocznych braków w zgraniu. Bramka Dominiki Dereń ładnie wrzucona za kołnierz golkiper Strigin, choć warto dodać, że tej brakowało nieco centymetrów. Bramkę na 0:2, czyli trafienie samobójcze rywalek pominiemy uprzejmym milczeniem. W drugiej połowie próba przygotowanego prostopadłego zagrania (69 min.) nie przyniosła jeszcze bramki, ale powtórka tej akcji (77 min) była już dokładniejsza i tym razem Marta Cichosz wykończyła z łatwością, zdobywając swoją debiutancką bramkę w kadrze. Choć trudno coś wyrokować, przy tak słabym rywalu to gra bez piłki i przesuwanie się naszych formacji również wypadło raczej na plus (biorąc pod uwagę brak zgrania). Kinga Szemik była zdecydowanie bezrobotna w debiucie, dlatego ocenić tutaj jest bardzo trudno.

 

Tamme staadion, Tartu, 04.10.208r

Estonia vs Polska 0:3 (0:2)

28′ Dominika Dereń, 43′ Kairi Himanen sam., 77′ Marta Cichosz

sędzia : Kristo Tohver
widzów : 167

POLSKA : Kinga Szemik – Małgorzata Grec (46′ Marta Cichosz), Marta Stodulska (69′ Olga Zubchyk), Dagmara Grad (46′ Kasandra Parczewska), Klaudia Lefeld (60′ Roksana Ratajczyk), Dominika Dereń, Emilia Zdunek (C), Dzesika Jaszek, Natalia Chudzik (60′ Klaudia Olejniczak), Anna Rędzia (66′ Joanna Wróblewska), Sylwia Matysik

 

 

 

 

Dawid Gordecki

1 Comment

  • zibi 8 października 2018

    Proponowałbym relacjonować przebieg meczu a nie oceniać zawodniczki…. jakie macie uprawnienia do oceny zawodniczek oprócz tego że oglądacie te mecze i jesteście pasjonatami piłki nożnej w wykonaniu dziewcząt…?

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: