Już jest! Skarb Kibica Ekstraligi – jesień 2018/19
Ekstraliga Polska Publicystyka

Już jest! Skarb Kibica Ekstraligi – jesień 2018/19

Mam przyjemność ponownie pisać dla Was, drodzy czytelnicy wstęp do naszego skarbu kibica. Każdy nowy sezon Ekstraligi przynosi nam wiele ciekawych zdarzeń, często emocjonujących, jak i wzruszających. Zadajemy sobie dwa zasadnicze pytania: “Kto uplasuje się w czołowej trójce na koniec zmagań?” oraz “Które dwa zespoły pożegnamy z najwyższej klasy rozgrywkowej?”. Zacznę od tego drugiego. Wiele osób wskazuje na utytułowany AZS Wrocław, który co prawda przeżywa kryzys, ale nadal chce i szkoli młode piłkarki, dając im szanse gry w Ekstralidze. Z drugiej strony mamy beniaminka – Polonię Poznań. Podejrzewam, że mimo braków finansowych zawodniczki znad Warty chcą spełnić swoje marzenie. Dlaczego im tego zabronić? Przecież właśnie o to walczyły. Szczególnie te, które w drużynie zostały. Każdy zespół będzie miał możliwość zagrania w dwudziestu siedmiu wyczerpujących spotkaniach, w których naprawdę zdarzyć się może praktycznie wszystko. Dlatego tak pasjonujemy się ekstraligowymi spotkaniami, bo często ich wyniki są nie do przewidzenia. Walka o utrzymanie, a jednocześnie osiągnięcie swoich celów, nawet tych skromnych może w tym sezonie przejść oczekiwania wielu. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie.

Walka o czołowe lokaty zapowiada się również pasjonująco. Byliśmy świadkami sporej ilości przetasowań w kartach poszczególnych drużyn. Na horyzoncie widać doświadczone piłkarki, jak i te młodsze, choć niezwykle utalentowane z mocnym uderzeniem, jakie odnotowały, chociażby w rozgrywkach I ligi, reprezentacji czy Mistrzostw Polski U19. To będzie sezon wskakujących na wyżyny nowych, perspektywicznych postaci. Za szczególnie wzmocnionym Górnikiem Łęczna ruszą w pogoń Czarne Sosnowiec, Medyk Konin, AZS PWSZ Wałbrzych. Wymienione drużyny, jak i wszystkie, dokonały także istotnych transferów. Podobnie jak rok temu obstawiam, że czarnym koniem czołowej szóstki Ekstraligi może okazać się UKS SMS Łódź, który bazuje w większości na swoich wychowankach. Ciekawie sprawa będzie wyglądać z beniaminkiem GKS Katowice, Olimpią Szczecin czy doświadczonym Mitechem Żywiec. Nie zapominajmy o AZS UJ Kraków i AZS PSW Biała Podlaska.

Dostarczać wielu emocji związanych z nowym sezonem będziemy wspólnie z Dawidem Gordeckim, Jackiem Piotrowskim i Sebastianem Godylą . Oni przy klawiaturze na portalu tylkokobiecyfutbol.pl, ja głównie przy mikrofonie komentując dla Was wybrane mecze. Osobiście nie mogę się doczekać. Pasja wciąż trwa. Liczę, że wielu z Was sezon 2018/2019 zaskoczy, wzruszy i być może sprawi, że bardziej pokochacie piłkę nożną w wydaniu pań.

Piotr Walkowiak

[TKF] Skarb Kibica Ekstraligi – jesień 2018

Dawid Gordecki

6 Comments

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: