Czwórkowe zmiany
I liga Polska

Czwórkowe zmiany

Po spadku w premierowym sezonie Ekstraligi zajdą spore zmiany w drużynie LUKS Sportowej Czwórki Radom. Z kadry ubędzie sześć zawodniczek, jednak mimo to, trzon ekipy został zachowany i na rozgrywki pierwszej ligi, trener Wojciech Pawłowski przygotowuje całkiem ciekawy skład.

Zespół będzie oparty przede wszystkim na zawodniczkach miejscowych, a do kadry dołączą najzdolniejsze juniorki. Szkielet zespołu jest zachowany. Nie napinamy się na ponowny awans, ale postaramy się w każdym meczu grać jak najlepiej i zobaczymy jak to będzie – mówi trener Czwórki Wojciech Pawłowski.

Trzy zawodniczki – Anita Snopczyńska, Karolina Mućka i Natalia Stasikowska odchodzą do AZS PSW Biała Podlaska. Katarzyna Chrzanowska zagra w KSP Kielce, Angelika Smagur wraca w swoje rodzinne strony i grać będzie w Jeleniej Górze, a Izabela Tracz zagra w AZS UJ Kraków. Drużyna rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w poniedziałek 23 lipca. Kadrę uzupełnią zawodniczki rezerw i zespołu juniorek.

W nowym sezonie Czwórka nie zgłasza do rozgrywek czwartej ligi zespołu rezerw. W dniach 28 lipca – 2 sierpnia zespół przebywać będzie na kilkudniowym obozie w Nowym Targu. Zespół ‘Luksiar’ ma zaplanowanych kilka meczów towarzyskich: z Łysicą w Bodzentynie (26 lipca), ze Starówką Nowy Sącz (podczas obozu 29 lipca), z Rysami Bukowina Tatrzańska (podczas obozu – 31 lipca), z Sokołem w Kolbuszowej (7 sierpnia), z Widokiem Lublin w Suchedniowie (11 sierpnia).

Pierwszy mecz ligowy Czwórka zagra 19 lub 20 sierpnia z Resovią Rzeszów na wyjeździe. W nowym sezonie oprócz pierwszoligowych seniorek – LUKS Sportowa Czwórka zgłosi do rozgrywek juniorki, młodziczki oraz zespół orliczek.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: