Trzeba mieć jaja ?
Ekstraliga Polska

Trzeba mieć jaja ?

Polonia Poznań organizuje prowokacyjną akcję plakatową „Trzeba mieć jaja?” zapraszającą do zainteresowania się piłką nożną kobiet

Akcja organizowana przez Towarzystwo Sportowe Polonia Poznań ma na celu wzbudzenie większego zainteresowania futbolem kobiecym. Specjalnie na tę okoliczność powstał również fanpage, na którym podejmowana jest dyskusja o rzeczywistości piłki nożnej kobiet.

Na początku lipca na wiatach przystankowych w Poznaniu pojawiły się plakaty z pytaniem „Trzeba Mieć Jaja?”. Pierwszy komunikat miał na celu wzbudzenie zainteresowania wśród odbiorców. Drugi plakat przedstawia sylwetki piłkarek, napis będący motto akcji oraz hasztag #NoBezJaj. Razem z ukazaniem się drugiego plakatu wystartowała strona na facebook’u o nazwie „Trzeba Mieć Jaja?”, gdzie będą publikowane treści związane z kobiecą piłką, teksty w sposób krytyczny odnoszące się do obecnych w środowisku zjawisk nierówności, dyskryminacji, seksizmu, lekceważącego podejścia do żeńskiego wydania futbolu.

 

Główną ideą akcji jest zwrócenie uwagi na potencjał jaki tkwi w kobiecej piłce nożnej i walka z przeszkodami, przez które ten potencjał nie może być wykorzystany. Mowa tu o dysproporcjach zarówno na poziomie finansowania, organizacji, jak i widzialności w mediach.

W obecnych (pomundialowych) okolicznościach jesteśmy w pełni przekonani, że popularyzacja i wsparcie żeńskiej piłki nożnej wyjdzie wszystkim na dobre, a dziewczyny i kobiety mające ogromne serce do gry, gdy tylko stworzy im się odpowiednie warunki, wykorzystają swoją szansę, by osiągnąć mistrzostwo.

Wszystkich zachęcamy do śledzenia fanpage’a Trzeba mieć jaja oraz włączenia się w akcję i wspierania piłkarek.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: