Kirk asystentem Stoney
FA WSL Ligi Świat

Kirk asystentem Stoney

Willi Kirk został mianowany asystentem Casey Stoney w Manchesterze United.

40-letni trener ma duże doświadczenie z piłkarkami w Szkocji i Anglii. Ostatnio prowadził samodzielnie Bristol City. Teraz ma stworzyć trenerski duet, który poprowadzi United na szczyt.

Dwa tygodnie temu oficjalnie pierwszym trenerem United została ogłoszona 36-letnia Casey Stoney, która jest asystentką trenera Phila Neuville w reprezentacji Anglii. Reprezentowała ona Lwice Albionu 130 razy. 36-letnia była piłkarka ma w dorobku trenerskim krótki okres grającej trener w Chelsea w 2009 roku oraz prace szkoleniowe z młodzieżą w Liverpoolu. W ostatnich latach Stoney wyrobiła sobie kolejne niezbędne licencje do prowadzenia zespołu ligowego.

Pod koniec maja Angielski Związek Piłki Nożnej zaakceptował wniosek o utworzeniu kobiecej sekcji Manchesteru United. Tym samym Manchester United Women dołącza do wielkich w angielskim futbolu tj Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu, Manchesteru United i Tottenhamu.

Już od nowego sezonu zacznie ona zmagania od FA WSL2 (zaplecze angielskiej Ekstraligi). Klub chce stworzyć odpowiednią ścieżkę rozwoju dla talentów ze swojej akademii. Drużyna będzie miała siedzibę w historycznym centrum szkoleniowym klubu w The Cliff.

To nie początek kobiecej piłki w klubie. Regionalny Klub Talentów dla dziewcząt jest prowadzony przez fundację United. Mają oni fantastyczny program społecznościowy dla zawodniczek i trenerek. Klub zapewnił, że drużyna kobiet będzie oparta na takich samych zasadach jak męska. Z czasem z pewnością będzie to spora konkurencja dla City, Chelsea, Arsenalu, Liverpoolu. Da to z pewnością kolejny wzrost popularności kobiecej piłki w Anglii. Tam już rozumieją, jak ważna jest kobieca piłka…

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: