Powstał Manchester United Women
Świat

Powstał Manchester United Women

Stało się ! Angielski Związek Piłki Nożnej zaakceptował wniosek o utworzeniu kobiecej sekcji Manchesteru United. Tym samym Manchester United Women dołącza do wielkich w angielskim futbolu tj Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu, Manchesteru United i Tottenhamu.

Już od nowego sezonu zacznie ona zmagania od FA WSL2 (zaplecze angielskiej Ekstraligi) . Klub chce stworzyć odpowiednią ścieżkę rozwoju dla talentów ze swojej akademii. Drużyna będzie miała siedzibę w historycznym centrum szkoleniowym klubu w The Cliff.

To nie początek kobiecej piłki w klubie. Regionalny Klub Talentów dla dziewcząt jest prowadzony przez fundację United. Mają oni fantastyczny program społecznościowy dla zawodniczek i trenerek. Klub zapewnił, że drużyna kobiet będzie oparta na takich samych zasadach jak męska. Z czasem z pewnością będzie to spora konkurencja dla City, Chelsea, Arsenalu, Liverpoolu. Da to z pewnością kolejny wzrost popularności kobiecej piłki w Anglii. Tam już rozumieją, jak ważna jest kobieca piłka..

Bardzo bliska objęcia posady trenera United jest była kapitan reprezentacji Anglii, asystentka Phila Neville Casey Stoney.
Reprezentowała ona Lwice Albionu 130 razy. 36-letnia była piłkarka ma w dorobku trenerskim krótki okres grającej trener w Chelsea w 2009 roku oraz prace szkoleniowe z młodzieżą w Liverpoolu. W ostatnich latach Stoney wyrobiła sobie kolejne niezbędne licencje do prowadzenia zespołu ligowego.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: