Była kapitan reprezentacji Anglii o będzie prowadzić kobiecy United ?
Ligi Świat

Była kapitan reprezentacji Anglii o będzie prowadzić kobiecy United ?

Była kapitan reprezentacji Anglii, asystentka Phila Neville Casey Stoney jest bardzo bliska objęcia posady trenerskiej w nowo-powstającym Manchesterze United.

Stoney jest byłą kapitan Anglii ze 130 występami na koncie. 36-letnia była piłkarka ma w dorobku trenerskim krótki okres grającej trener w Chelsea w 2009 roku oraz prace szkoleniowe z młodzieżą w Liverpoolu. W ostatnich latach Stoney wyrobiła sobie kolejne niezbędne licencje do prowadzenia zespołu ligowego.

Manchester United złożył wniosek do FA (Angielski Związek Piłki Nożnej) o ustanowienie profesjonalnej drużyny kobiet. Już od nowego sezonu zacznie ona zmagania od FA WSL2 (zaplecze angielskiej Ekstraligi) . Klub chce stworzyć odpowiednią ścieżkę rozwoju dla talentów ze swojej akademii. Drużyna miałaby siedzibę w historycznym centrum szkoleniowym klubu w The Cliff.

To nie początek kobiecej piłki w klubie. Regionalny Klub Talentów dla dziewcząt jest prowadzony przez fundację United. Mają oni fantastyczny program społecznościowy dla zawodniczek i trenerek. Klub zapewnił, że drużyna kobiet będzie oparta na takich samych zasadach jak męska. Z czasem z pewnością będzie to spora konkurencja dla City, Chelsea, Arsenalu, Liverpoolu. Da to z pewnością kolejny wzrost popularności kobiecej piłki w Anglii. Tam już rozumieją, jak ważna jest kobieca piłka..

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!