Polki na świecie : Dublet Pożerskiej, show Sikory, asysta Pajor
Polki na Świecie Świat

Za nami kolejny ligowy weekend. Grały polskie piłkarki za granicą. Najjaśniej błyszczały trzy piłkarki: Pożerska, Sikora i Pajor. Pierwsza ustrzeliła dublet w barwach swojego B.W. Hohen Neuendorf, co pozwoliło na wygraną 4:3 z SV Meppen. Druga zagrała cały mecz w barwach włoskiej Brescii, strzeliła gola i zaliczyła asystę w meczu z Empoli. Popisała się tuż przed finałem Ligi Mistrzyń – Ewa Pajor zaliczając asystę w boju z FFC Frankfurt.

Niemcy:

Bundesliga:

1. Ewa Pajor (Wolfsburg VFL) – grała do 65. minuty i zdobyła asystę (wygrana 2:0 z FFC Frankfurt)
  2. Silvana Chojnowski (1. FC Koeln) – kontuzja
  3. Symela Ciesielska (MSV Duisburg) – weszła w 92. minucie na boisko (wygrana 0:2 z FC Koeln)
  4. Julia Matuschewski (FFC Frankfurt) – weszła na boisko w 59. minucie (przegrana 0:2 z Wolfsburgiem)

2 Bundesliga:

1. Oliwia Woś (Arminia Bielefeld) – grała 90. minut (wygrana 4:2 z SV Henstedt-Ulzburg)
  2. Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg) – grała 90. minut  (wygrana 2:1 z Turbine II Potsdam)
  3. Marta Stobba (BV Cloppenburg) – poza kadrą (wygrana 2:1 z Turbine II Potsdam)
  4. Dominika Wylężek (BV Cloppenburg) – poza kadrą (wygrana 2:1 z Turbine II Potsdam)
  5. Evelyn Nicinski (B.W. Hohen Neuendorf) – poza kadrą   (wygrana 4:3 z SV Meppen)
  6. Hanna Konsek (B.W. Hohen Neuendorf) – poza kadrą  (wygrana 4:3 z SV Meppen)
  7. Patrycja Pożerska (B.W. Hohen Neuendorf) – grała 90 minut i strzeliła dwa gole (wygrana 4:3 z SV Meppen)
  8. Agata Tarczyńska (Wolfsburg II VFL) – weszła na boisko w 59. minucie (wygrana 4:0 z TV Jahn Delmenhorst)
  9. Kamila Kmiecik (FSV Gütersloh 2009) – grała do 90. minut (remis 2:2 z BMG)
  10. Nicole Eckerle (SC Freiburg II) – grała 90 minut (remis 2:2 z 1. FC Saarbrücken)

Włochy

Serie A

1. Aleksandra Sikora (ACF Brescia Femminile) – grała 90 minut, strzeliła gola i zaliczyła asystę  (wygrana 4:1 z Empoli)
  2. Katarzyna Daleszczyk (ACF Brescia Femminile) – weszła na boisko w 75 minucie (wygrana 4:1 z Empoli)
  3. Madison Sarah Solow (Fimauto Valpolicella) – pauzowała za kartki (przegrany mecz 0:2 z Juventusem)

Francja:

Feminnes Division 1:

1. Katarzyna Kiedrzynek (PSG) – cały mecz na ławce (wygrana 3:0 w półfinale Pucharu Francji z Soyaux)
  2. Paulina Dudek (PSG) – cały mecz na ławce (wygrana 3:0 w półfinale Pucharu Francji z Soyaux)