Wałbrzych boleśnie zbił SMS

Podopieczne Kamila Jasińskiego z nawiązką powetowały sobie porażkę Górnikiem w Pucharze Polski. W 23. kolejce Ekstraligi wygrały 5:0 z UKS SMS Łódź.

Po pierwszej połowie nie wiele zapowiadało taki wynik. Gospodynie miały przewagę, którą udokumentowały tylko jednym golem. W 21. minucie po składnej kontrze do siatki trafiła Dominika Dereń.
Po przerwie łódzka defensywa pękła. Od 60. do 68. minuty gospodynie strzeliły trzy gole. Najpierw Dereń była faulowana w polu karnym, a jedenastkę wykorzystała Małgorzata Mesjasz. Cztery minuty potem kolejny raz Dereń wypracowała gola, wystawiając piłkę jak na tacy do Oliwii Rapackiej. Chwilę później nie kto inny jak Dereń, obsłużyła tym razem Julitę Głąb. Wałbrzych grał i przeważał. W samej końcówce spotkania swój świetny wstęp ukoronowała drugim golem Dominika Dereń, wykańczając tym razem podanie Klepatskiej.

Ekstraliga nabiera tempa. Już w niedzielę AZS PWSZ zagra w Łęcznej z Górnikiem, a SMS w Sosnowcu z Czarnymi.