Akademicka bitwa dla Jagiellonek

Pierwsze akademickie derby w rundzie finałowej za nami. Na krakowskich Piaskach Wielkich Jagiellonki pokonały piłkarki z Białej Podlaskiej 2:0.

Gospodynie od początku przeważały i prowadziły grę. Przyjezdne szukały raczej tylko kontrataków. Już w 8. Wilk prostopadłym podaniem uruchomiła w uliczkę Natalię Sitarz, niestety dla gospodyń piłka przeszła obok bramki. Już chwilę potem ponownie strzelała Sitarz, ale huknęła tylko ‘Panu Bogu w okno’. W 16. minucie Kapryluk mogła wyprowadzić na prowadzenie przyjezdne na prowadzenie, lecz świetnie interweniowała Klabis. Później swoje okazje miały Weronika Wójcik oraz Justyna Maziarz, lecz do przerwy utrzymał się bezbramkowy wynik.

Po przerwie Jagiellonki dalej nie spuszczały z tonu. Ponownie świetną okazję miała Sitarz, lecz Dewicka znów tym razem była górą. W 66. minucie gospodynie w końcu pokonały bramkarkę gości, lecz przy strzale Oli Nieciąg sędzia dopatrzyła się spalonego. Ponownie zrobiła to cztery minuty później. Udało się za trzecim razem. W 71. minucie ‘Halniak’ w końcu pokonał prawidłowo Dewicką, po książkowej akcji Maziarz i Wójcik. Szesnaście minut później Nieciąg zmarnowała rzut karny, zbyt lekko posyłając piłkę wprost w golkiperkę. Już w doliczonym czasie gry Ewelina Bolko ustaliła wynik meczu, karcąc swój były klub.

Ekstraligowy marton się rozkręcił na dobre. Czas na 24. kolejkę. W sobotę AZS PSW podejmie u siebie Czwórkę Radom, a w niedzielę Jagiellonki zagrają we Wrocławiu.