PWSZ zdobył Łódź

W 22. kolejce Ekstraligi AZS PWSZ Wałbrzych pokonał w Łodzi miejscowy UKS SMS 2:1.

Mocno przemeblowana jedenastka Kamila Jasińskiego nie miała kompleksów i już w 11. minucie objęła prowadzenie. Anna Rędzia pięknym strzałem z rzutu wolnego z osiemnastu metrów pokonała bramkarkę gospodyń. PWSZ nie dowiózł jej jednak do końca połowy. W 45. minucie po dośrodkowaniu w pole karne i zamieszaniu dużym zamieszaniu Kasandra Parczewska doprowadziła do wyrównania.

Trenerskiego nosa pokazał trener Kamil Jasiński, który dokonał kilku zmian i jedna z nich okazała się strzałem w samą ‘dziesiątkę’. W 64. minucie po zagraniu Anny Rędzi w „szesnastkę” wprowadzona chwilę wcześniej Jolanta Siwińska strzeliła zwycięską bramkę. SMS nie chciał odpuścić, uporczywie dążył do wyrównania i miał swoje okazje. Na nie wiele się to zdało, wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka pani arbiter.

Już w weekend czas na Puchar Polski. W półfinale AZS PWSZ Wałbrzych zagra na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Ekstraliga wraca drugiego maja. W 23. kolejce dojdzie do ponownego spotkania piłkarek z Łodzi i Wałbrzychu, tym razem w stolicy Dolnego Śląska.