Radomska bitwa dla Czwórki

Długo czekały i się doczekały. Czwórka Radom w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego odniosła pierwsze domowe zwycięstwo. Po bardzo brutalnym meczu podopieczne Wojciecha Pawłowskiego pokonały AZS PSW Białą Podlaską 2:1.

Wiało nudą do 30. minuty. Biała w pierwszej połowie nie potrafiła zagrozić bramce Izy Wicik. Atakowała Czwórka. Swoje okazje miały dwie Aleksandry – Szydło i Zielińska, lecz nie potrafiły pokonać Dewickiej. Wreszcie przyszła 45. minuta. Gospodynie egzekwowały rzut wolny. Dalekie dośrodkowanie pod nogi Moniki Płóciennik wybiły Akademiczki. Ta lewą nogą z szesnastu metrów idealnie uderzyła obok słupka.
Biała obudziła się w drugiej połowie, lecz to Luksiary strzeliły kolejną bramkę. Kuriozalny błąd defensywy przyjezdnych wykorzystała Szydło, przechwyciła piłkę i w sytuacji sam na sam, nie dała szans bramkarce przyjezdnych. Zrobiło się bardzo brutalnie, nerwowo i zaczęły się sypać kartki. W 59. minucie drugą żółtą dostała Agata Wołos, a piętnaście minut później bezpośrednią czerwoną kartkę zobaczyła Katarzyna Michalska. Nerwy puszczały już prawie wszystkim na boisku. Grająca w dziewiątkę Biała zdoła zdobyć kontaktową bramkę. W 77. minucie dokonała tego Ewa Cieśla.

Trener przyjezdnych Michał Kwiecień wypowiedzi dla lubsport.pl: – Był to mecz, w którym było bardzo dużo walki wręcz. Nie do końca chodziło nam o to, żeby rozegrać takie spotkanie, ale niestety do tego zostało ono sprowadzone. Mało było samego grania w piłkę, a więcej szarpania się. W pewnym momencie nie potrafiliśmy utrzymać naszych nerwów na wodzy. W konsekwencji ujrzeliśmy dwie czerwone kartki. Na pewno nie udało nam się też zrealizować tego, co zakładaliśmy sobie przed tą konfrontacją. Jest jednak pewien pozytyw po tym starciu, bo drużyna grająca w dziewiątkę potrafiła przejąć inicjatywę w tym meczu. (…)

Nie było indywidualności, walczyła cała drużyna. To dla nas historyczna chwila, bo było o pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością – powiedział po meczu trener Wojciech Pawłowski.

W weekend oba ekstraligowe zespoły mają przerwę. Liga wraca drugiego maja. Czwórka zagra na wyjeździe z Unifreeze, a AZS PSW zagra w Krakowie z Jagiellonkami.