Medyk wygrał, lecz strat nie odrobił

Niespodzianki nie było. Medyk pewnie pokonał beniaminka z Radomia.

Przez pierwsze minuty Medyk nie mógł sforsować obrony Czwórki. Mało tego w 30. minucie dla przyjezdnych został odgwizdany rzut karny. W polu karnym faulowana była Angelika Grzywna, ale piłkę po uderzeniu Aleksandry Szydło z jedenastego metra zatrzymała bramkarka gospodyń Monika Sowalska. Dziesięć minut później Medyk w końcu się przełamał. Po zagraniu z lewej strony Anna Gawrońska przelobowała Wicik i otwarła wynik spotkania.

Kolejne gole wpadły dopiero po przerwie. W 46. minucie po podaniu Gawrońskiej podwyższyła Natalia Pakulska. Medyk szalał i miał kolejne okazje. W 61. minucie po znakomitej asyście Natalii Chudzik, tym razem trafiła Krystyna Sikora. Ostatnie dwa ciosy podopieczne Romana Jaszczaka zadały w samej końcówce. Najpierw bardzo silnym strzałem zza pola karnego Chudzik wpakowała piłkę na 4:0. Zaledwie trzy minuty później po centrze Gawrońskiej, wynik starcia na 5:0 ustaliła Karolina Majda.

Niestety bramka strzelona tuż po przerwie mocno podcięła nam skrzydła. Potem brakowało już wiary w zwycięstwo. Przed nami bardzo ważny mecz środowy, a potem seria ciężkich meczów o utrzymanie. Mogę zapewnić, że będziemy walczyć i jeszcze nie wszystko stracone – powiedział trener Czwórki, Wojciech Pawłowski.

Medyk strat nie odrobił, Górniczki wygrały 3:2 w Wałbrzychu. Już w środę czas na ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego. Podopieczne Romana Jaszczaka zagrają w Łęcznej w Koninie, jeśli przegrają to strata punktowa wyniesie już dziewięć punktów – nie do odrobienia. Czwórka zagra u siebie z AZS PSW Białą Podlaską.