#Tymbark : KKS Katowice najlepszy na Śląsku
Polska

#Tymbark : KKS Katowice najlepszy na Śląsku

“KKS Katowice podobnie jak rok temu najlepszy w finale “Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-8 oraz U-10 dziewcząt! KKS Katowice powtórzył ubiegłoroczny sukces wygrywając finał wojewódzki “

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-8 oraz U-10 dziewcząt, który odbył się na Stadionie Śląskim. 5 kwietnia do finału wojewódzkiego przystąpiła kategoria U-10 dziewcząt, katowiczanki podobnie jak rok temu zdeklasowały rywalki wygrywając wszystkie mecze notując w każdym spotkaniu dwucyfrową liczbę bramek, nie tracąc w turnieju ani jednej. Dzięki wygranej KKS Katowice będzie reprezentował w maju ponownie województwo śląskie w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Warszawie.

 

Przypomnijmy, że KKS Katowice rok temu wygrał finał ogólnopolski i będzie bronić tytułu zdobytego w 2017 roku. Królem strzelców została reprezentująca barwy KKS Katowice Weronika Baumert. Katowiczanki wystąpiły w następującym składzie: Julia Szymczyk, Zuzanna Pańtak, Julia Dekarz, Emilia Brusik, Paulina Kociuba, Wiktoria Stalmach, Alicja Wojas, Weronika Baumert, Ula Kopacz i Michalina Kopcik, które broniły na zmianę.

“Od początku KKS Katowice był stawiany jako pewniak, który wywalczy prawo wyjazdu do Warszawy, cieszy fakt, że znów zawitamy na Stadionie Narodowym, skład był nieco odmłodzony z ubiegłorocznej zwycięskiej ekipy zostało pięć dziewczyn. Z bardzo dobrej strony pokazały się dziewczyny z rocznika 2009, które dołączyły do zespołu U-10. Wyjazd do Warszawy traktujemy jako fajną przygodę, nie nastawiamy się na żaden wynik, pamiętajmy, że to są jeszcze dzieci, które mają mieć radość i pasję jaką im daje piłka nożna, grając na wynik zabijamy pasję. Wielu rodziców i trenerów chce za wszelką cenę wygrać Tymbarka nie patrząc na dzieci przenoszą swoje oczekiwania, na które nie są jeszcze gotowe. Zamiast wspierać swoich podopiecznych tylko i wyłącznie wywierają ogromną presję z którą nie radzą sobie nasi podopieczni. My zdecydowanie odcinamy się od takich zachowań.” – mówi trener KKS Katowice Tomasz Nawrocki Z kolei 6 kwietnia odbył się finał wojewódzki dla dziewczynek w kategorii U-8.

Najmłodsze katowiczanki podobnie jak ich starsze rówieśniczki zostały mistrzem województwa śląskiego dominując we wszystkich spotkaniach, strzelając w pięciu meczach 47 bramek tracąc tylko jedną. W wielkim finale katowiczanki pokonują zespół GOL Częstochowa 13-0. Najlepszą zawodniczką turnieju została zawodniczka KKS Katowice Milena Jeziorek. Warto odnotować, że KKS Katowice wygrał trzeci raz pod rząd finał województwa śląskiego w kategorii U-8 dziewcząt, wcześniej dziewczyny wygrały w 2016 oraz 2017 roku. KKS Katowice w finale wojewódzkim wystąpił w następującym składzie: Laura Kosno, Milena Jeziorek, Dominika Cebula, Janina Schmidt, Dominika Legierska, Malwina Thamm, Antonina Dzierżęga, Lena Wróbel.

“Podobnie jak U-10 byliśmy stawiani w roli faworyta jednak od początku nie nastawialiśmy się na wynik czy ilość bramek. Przyjechaliśmy z nastawieniem dobrej zabawy ale i cennego doświadczenia. Sama gra w kotle czarownic była dla dziewczyn ogromnym przeżyciem, spełnieniem marzeń jak i nagrodą. Te chwile zostaną w ich pamięci do końca życia. Cieszymy się, że mogliśmy im zafundować przeżycie tak cudownych chwil. To piękne uczucie móc zagrać na głównej płycie Stadionu Śląskiego” – mówi trener Tomasz Nawrocki Z kolei drugi trener Michał Cebula mówi: “Rezultat jaki osiągnęliśmy bardzo cieszy, dziewczyny podeszły do turnieju bez stresu, na ich twarzach dominował uśmiech i spokój o to nam właśnie chodziło. Myślę, że sam turniej wiele nauczył nie tylko dziewczyny ale i nas jako trenerów. Dziękujemy wszystkim którzy mocno trzymali za nas kciuki.”

Marcin Kosno 

 

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!