Tarnovia zdobyła Częstochowę
I liga Polska

Dla Tarnovii po pauzie w ubiegłym tygodniu spotkanie z Golem było pierwszym bojem o punkty w tym roku. Gol tydzień temu pokonał Rysy w Nowym Targu 2:0. W Wielką Sobotę już nie było tak dla gospodyń kolorowo.

Od początku swój styl gry narzuciły przyjezdne, gra toczyła głównie na połowie GOL-arek. Zespół z Częstochowy stwarzał zagrożenie raczej tylko ze stałych fragmentów. Dwa razy bliska wyprowadzenia gości na prowadzenie była bliska Katarzyna Trytek, lecz na nie wiele się to zdało.
Już na początku drugiej części gry blisko zdobycia bramki były gospodynie, lecz fenomenalnie interweniowała bramkarka z Tranowa. Parę minut później fenomenalnie Katarzyna Białoszewska minęła trzy obrończynie GOL-a i wpakowała piłkę do siatki po długim rogu, ustalając tym samym wynik spotkania. W ostatniej minucie gry Klaudia Gajdur uratowała Tarnovię przed wyrównującą bramką, wybijając piłkę z linii bramkowej.

11. kolejka I ligi grupy południowej
31.03.2018, Częstochowa
Gol Częstochowa vs Tarnovia Tranów 0:1 (0:0)

0:1 Katarzyna Białoszewska 63′

GOL : Julia Garbocz – Natalia Krawczyk, Dominika Woszczyńska (60′ Justyna Kalarus), Justyna Wójcik, Renata Uchnast, Sonia Sikorska (65′ Olga Sulisz), Oliwia Pająk (85′ Nikoleta Szczotka), Natalia Klyta, Julia Ciupa (27′ Stefania Wodarz), Paulina Drapacz (75′ Małgorzata Miniak), Martyna Jeziorska

TARNOVIA : Julia Wrona – Karolina Piwowarczyk, Gabriela Krawczyk (89′ Paulina Wołek), Justyna Kapustka (68′ Anna Nosal), Gabriela Gębica, Paulina Wałaszek (24′ Marta Wojtaszek), Katarzyna Trytek, Karolina Stańdo, Klaudia Gajdur, Agnieszka Derus (81′ Aleksandra Zegarlicka), Katarzyna Białoszewska (87′ Michelle Owsiak)