Wałbrzyska piątka w Białej Podlaskiej

Kolejne w tej kolejce akademickie derby w Ekstralidze. Do Białej Podlaskiej przyjechał PWSZ Wałbrzych. Zakończyło się dość wysokim wynikiem, którego chyba nawet trener gości Kamil Jasiński się nie spodziewał.

Tylko początek spotkania był wyrównany. Nie zapowiadał, aż tak wysokiej porażki gospodyń. Już po 17. minutach PWSZ objął prowadzenie za sprawą gola Dominiki Dereń, a po kolejnych dwunastu było już 3:0 (Głąb i ponownie Dereń). Podopieczne Michała Kwietnia szukały dalej swojej szansy, lecz Klaudia Lefeld i Dominika Gąsieniec nie wykorzystały okazji na pokonanie Klimek. Druga część meczu do przewaga gości i pełna kontrola wyniku. Dzieła zniszczenia dokończyła Gosia Mesjasz, która wykorzystała karnego w 50. minucie i dołożyła w drugiego gola na osiem minut przed końcem zawodów.

Już w środę przedświąteczna kolejka Ekstraligi. AZS PWSZ Wałbrzych podejmie u siebie Jagiellonki, a dziewczyny z Białej Podlaskiej podjadą do Łodzi na mecz z SMSem.