Truskawki postawiły się faworytowi

W Wąbrzeźnie Unifreeze Górzno podejmowało w sobotnie popołudnie naszpikowaną gwiazdami drużynę Czarnych Sosnowiec. Już nie było śladu po jesiennym 0:10 w Sosnowcu.

Już od początku było to ciekawe i ostre spotkanie. W 7. minucie gry sędzia Anna Adamska podyktowała karnego dla gospodyń. W dość łatwy sposób Dominika Kopińska pokonała reprentantkę Polski Annę Szymańską. Czarne nie pozostały długo dłużne. Już pięć minut później z rzutu wolnego wyrównała Marta Cichosz. Oblężenie bramki gospodyń trwało, lecz dopiero przed końcem pierwszej połowy udało się przyjezdnym wyjść na prowadzenie. Ponownie ‘Magic’ Cichosz pokonała bramkarkę gospodyń, dobijając strzał Lucii Suskovej.

W drugiej połowie stan gry się nie zmienił. Unifreeze miał swoje okazje, lecz brakowało skuteczności. Niewykorzystane okazje się mszczą i tak było tym razem. Na 1:3 trafiła Patrycja Matla. Cztery minuty później Dagmara Grad dostała drugą żółtą kartkę i musiała opuścić murawę. Nie pomogło to jednak gospodynią i musiały przełknąć gorycz porażki, lecz kolejny raz mogły to zrobić z podniesioną głową.

Już w środę przedświąteczna kolejka Ekstraligi. Czarne zagrają u siebie ze Sportową Czwórką Wosztyl.eu Radom, a Unifreeze zagra z Górnikiem w Łęcznej.