Polki na świecie : Winczo z bramką, dobry mecz Sikory
Polki na Świecie Publicystyka Świat

W miniony weekend niewiele Polek grających w Niemczech miało okazję wyjść na boisko. Wszystko z powodu złych warunków atmosferycznych i przekładanych spotkań. Warto jednak podkreślić, że kolejną bramkę w drugiej Bundeslidze zdobyła Agnieszka Winczo. Dobre zawody rozegrała też Aleksandra Sikora, a jej Brescia wygrała z Zaccarią 4:1.

Niemcy:

Bundesliga:

1. Ewa Pajor (Wolfsburg VFL) – mecz z USV Jena został przełożony
  2. Silvana Chojnowski (1. FC Koeln) – kontuzja, (przegrana 0:8 z Bayern Monachium)
  3. Symela Ciesielska (MSV Duisburg) – kontuzja (wygrana 1:0 z Werder Brema)

2 Bundesliga:

1. Oliwia Woś (Arminia Bielefeld) – mecz z B.W. Hohen Neuendorf został przełożony
  2. Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg) – grała 90 minut i strzeliła bramkę (remis 2:2 z Meppen)
  3. Marta Stobba (BV Cloppenburg) – poza kadrą (remis 2:2 z Meppen)
  4. Dominika Wylężek (BV Cloppenburg) – poza kadrą (remis 2:2 z Meppen)
  5. Evelyn Nicinski (B.W. Hohen Neuendorf) – mecz z Arminia Bielefeld został przełożony
  6. Hanna Konsek (B.W. Hohen Neuendorf) – mecz z Arminia Bielefeld został przełożony
  7. Patrycja Pożerska (B.W. Hohen Neuendorf) – mecz z Arminia Bielefeld został przełożony
  8. Agata Tarczyńska (Wolfsburg II VFL) – kontuzja (wygrana 8:0 z Henstedt-Ulzburg)
  9. Kamila Kmiecik (FSV Gütersloh 2009) – grała 90 minut (wygrana 6:1 z TV Jahn)
  10. Nicole Eckerle (SC Freiburg II) – mecz z Hessen Wetzlar został przełożony
  11. Julia Matuschewski (FFC Frankfurt II) – mecz z Koln II został przełożony

Włochy

Serie A

1. Aleksandra Sikora (ACF Brescia Femminile) – grała 90 minut (wygrana 1:4 z Zaccaria)
  2. Katarzyna Daleszczyk (ACF Brescia Femminile) – kontuzja (wygrana 1:4 z Zaccaria)

Francja:

Feminnes Division 1:

1. Katarzyna Kiedrzynek (PSG) – mecz ligowy z Fleury 91 zostanie rozegrany 19.03 o godz. 20:00
  2. Paulina Dudek (PSG) – mecz ligowy z Fleury 91 zostanie rozegrany 19.03 o godz. 20:00