Polonia Bytom wycofuje zespół z ligi – OŚWIADCZENIE
III liga Polska

Polonia Bytom wycofuje zespół z ligi – OŚWIADCZENIE

III Ligi w Bytomiu nie będzie!

Po ponad 5 latach istnienia Kobiecego Towarzystwa Sportowego Polonia w Bytomiu (przyp. rok założenia lipiec 2013) Klub jest zmuszony wycofać się z seniorskiej piłki ze względu na problemy finansowe, które w zasadzie towarzyszyły od początku 2017 roku, kiedy KTS oraz inne kluby bytomskie nie mogły liczyć na wsparcie z miasta. Przetrwanie roku 2017 okazało się ponad siły i oczekiwania zawodniczek oraz Zarządu Klubu.

Spora część zawodniczek podjęła decyzje o zakończeniu współpracy z Towarzystwem. Przez ostatnie cztery sezony Bytomianki występowały w drugiej lidze i po spadku w sezonie 2016/2017 odnotowały jedynie pól rundy w sezonie 2017/2018 w trzeciej lidze kończąc rywalizację na szóstym miejscu na 15 zespołów. Zawodniczki Natalia Hetmańczyk, Natalia Wylężek, Paula Wachulec, Justyna Walendziuk, Julia Hypnar, Anna Sroka podjęły decyzję o zakończeniu gry w piłkę. Izabela Frąckowiak oraz Marlena Jaszyk są na wypożyczeniu w drugoligowym SWD Wodzisław Śląski. Natomiast Iwona Tarnowska i Katarzyna Bąk wylądowały na wypożyczeniu w trzecioligowym KS Stradom Częstochowa. Paulina Zarzycka wróciła z wypożyczenia do KKS Czarni Sosnowiec. Paulina Zawadzka także wróciła z wypożyczenia do KKS Katowice. Z kolei Paulina Raszczyk, Klaudia Stargała i Klaudia Nalepka pozostają bez klubu.

Kobiece Towarzystwo Sportowe Polonia w Bytomiu dziękuję wszystkim zawodniczkom, które reprezentowały przez wszystkie lata barwy KTS-u na boiskach 2 i 3 ligi. Życzymy Wam samych sukcesów i wszystkiego najlepszego! 

KTS Polonia Bytom

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!