Kotwicy krok stronę utrzymania
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

Dziś w samo południe w Białymstoku zostało rozegrane spotkanie barażowe o utrzymanie w grupie północnej futsalowej Ekstraligi. Włókniarz podejmował broniącą się przed spadkiem Kotwicę Kórnik. Niespodzianki nie było, zadecydowały umiejętności i doświadczenie.

Gospodynie tanio skóry jednak nie sprzedały. Momentami różnicy klas na parkiecie wcale nie było widać. Wynik z rzutu karnego otworzył w 3. minucie Martyna Boguszyńska. Kotwica napierała i dość niespodziewanie pięknym strzałem z rzutu wolnego wyrównała Julia Lasota. Prowadzenie dla przyjezdnych odzyskała Violetta Biegańska. Jednak kolorowo nie było, bo dziewczyny z Kórnika zmarnowały przedłużony rzut karny i gospodynie miały swoje bramkowe okazje.

W drugą połowę mocnym uderzeniem rozpoczęły futsalistki gości, a konkretnie Paulina Fronczak trafiła na 1:3. Kotwica dalej prowadziła grę, lecz zawodziła skuteczność. Zawodniczki Piotra Siudzińskiego trafiły jeszcze (tylko) dwa razy (Ładniak i ponownie Boguszyńska). W ostatnich sekundach gola na 2:5 zdobyła Karolina Szóstko.

baraż o utrzymanie w Ekstralidze Futsalu Kobiet (1.mecz)