Rysy wygrały pierwszy sparing
I liga Polska

Rysy wygrały pierwszy sparing

Od zwycięstwa 4:1 nad drugoligową Starówką Nowy Sącz, piłkarki Rysów Bukowina Tatrzańska rozpoczęły serie meczów kontrolnych w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek I ligi.

Przyznam, że jestem zbudowany postawą dziewczyn – przyznaje trener Paweł Podczerwiński – Nie chodzi o sam wynik, choć też nie można wobec niego przejść obojętnie, bo Starówka to zespół który aspiruje do walki o awans, ale przede wszystkim dziewczyny grały bardzo ambitnie, z dużym zaangażowaniem. Tak też wyglądają treningi. To cieszy, szczególnie że doznaliśmy sporych osłabień kadrowych i wiosną przede wszystkim liczył się będzie charakter. Wprowadzamy też nowy system gry, co tez wymaga czasu – dodaje Podczerwiński.

Przeciwko Starówce w szeregach Rysów zadebiutowała 24 letnia Brygida Solawa. Urodzona w Rabce Zdrój a zamieszkała w Zubrzycy Górnej zawodniczka ostatnie lata spędziła w Niemczach, grając tam z powodzeniem w klubach z niższych lig. Kilkukrotnie wygrywała klasyfikacje najlepszych strzelców poszczególnych rozgrywek.

W swoim debiucie w barwach Rysów zdobyła bramkę i zaliczyła dwie asysty. – Brygida potwierdziła to co o niej słyszeliśmy. Jest niezwykle dynamiczna, szybka, dobrze wyszkolona techniczna – podkreśla Podczerwiński.

Starówka Nowy Sącz – Rysy Bukowina Tatrzańska 1:4 (1:3)

Bramki dla Rysów: Kornaś 2, Misiura, Solawa.

Rysy: Dulak (46 Szeszeń) – Nowobilska, Jurkowska, Śmietana (46 Ciężobka), Szostak (80 Sowińska) – Martinczak, Kokośkova, Misiura (70 Truty), Morawczyńska (55 Pisowicz) – Solawa.

KS Rysy

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!