Wanda zlała GOLa w Częstochowie
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

W futsalowej Ekstralidze szcególnie w grupie południowej wszystko się może zdarzyć i mecz meczowi nierówny. Wielu przewidywało, że spotkanie w Częstochowie będzie wyrównane.. w sobotę jednak było inaczej.

Wandeczki od początku narzuciły swój styl gry. Już po dwunastu minutach po bramkach Adrianny Sobolewskiej, Julii Basty (z wolnego) i Kamili Dardy było 0:3. GOLarki zdecydowanie nie były sobą i nie prezentowały formy z końcówki roku. Po przerwie trafiła Agnieszka Karcz, a w 29. minucie na 0:5 trafiła Basta i było właściwie po meczu. Gospodynie się obudziły, co poskutkowało tylko honorową bramką Renaty Uchnast w 30. minucie. Potem swoje kolejne gole dołożyły Sobolewska i Basta.

Za tydzień GOL w Głogówku zagra z Rolnikiem, a Słomniczanka w derbowym spotkaniu podejmie AZS UJ Kraków.

6. kolejka Ekstraligi Futsalu Kobiet
6.01.2018, Częstochowa
ISD-AJD Gol Częstochowa vs Wanda Słomniczanka Słomniki 1:7 (0:3)

MVP TKF : Julia Basta

GOL : Klaudia Ciupa – Justyna Wójcik, Stefania Wodarz, Renata Uchnast, Sonia Sikorska oraz Dominika Woszczyńska, Oliwia Pająk, Małgorzata Miniak, Natalia Krawczyk, Martyna Jeziorska, Paulina Drapacz, Patrycja Tkacz, Kamila Czaja

WANDA : Anna Król – Agnieszka Karcz, Julia Basta, Wiktoria Janik, Wiktoria Pietrzyk oraz Kamila Darda, Weronika Żak, Urszula Kowal, Adrianna Sobolewska,Myroslava Vypasniak, Magdalena Matyja, Patrycja Gruchacz