TOP 5 – futsalowe odkrycia roku 2017
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska Publicystyka

TOP 5 – futsalowe odkrycia roku 2017

1. Klaudia Kubaszek (BTS Rekord Bielsko Biała / AZS UJ Kraków). To był dla niej świetny futsalowy rok. Gwiazda drugoligowego Rekordu, w Brodnicy na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U18 zdobyła brązowy medal. W Jagiellonkach przebiła się do pierwszego składu. Na jesieni zadebiutowała w meczu towarzyskim z Finlandią w futsalowej kadrze selekcjonera Wojciecha Weissa.

2. Katarzyna Włodarczyk (AZS UW Warszawa). Wychowanka warszawskiego klubu. W styczniu doprowadziła swój zespół do Mistrzostwa Polski U18, sama będąc gwiazdą imprezy. Po wycofaniu się z Ekstraligi Unifreeze jej AZS UW został w elicie. Warszawski zespół świetnie przepracował okres przygotowawczy i teraz nie jest klubem do bicia, a sprawia kłopot najmocniejszym. W ataku bryluje właśnie Włodarczyk, co zaobserwował Weiss i powołał ją do kadry narodowej na Turniej Państw Wyszehradzkich.

3. Dominika Dewicka (AZS UAM Poznań). Świetny rok dla niej. Najpierw zdobyła sobie miejsce w bramce UAM-u, a potem przebojem wkradła się do reprezentacji Polski. Świetny rok zakończyła tytułem najlepszej bramkarki Turnieju Wyszehradzkiego w Budapeszcie.

4. Weronika Wójcik (AZS UJ Kraków). Ubiegłej zimy była gwiazdą Lexa i zdobyła wraz z beniaminkiem czwarte miejsce. Wiosną przeszła do Jagiellonek. W futsalu dalej błyszczy.

5. Adrianna Sobolewska (Wanda Słomniczanka Kraków).  Kolejna wychowanka Bronowianki. Dzielnie prowadziła drużynę Lexa w ubiegłym sezonie do czwartego miejsca. Zyskała uznanie trenera Weissa i już wiosną zadebiutowała w kadrze. Jest świetną fajterką, swoim słynnym przerzutem potrafi nagle zmylić przeciwnika.

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!