Dreszczowiec w stolicy. Przebudzenie Kotwicy
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

Za to kochamy futsal. Dopiero drugi mecz piątej kolejki i znów futsalowy rollercoaster jak w środę w Częstochowie. Po bardzo emocjonującym spotkaniu AZS AWF Warszawa tylko zremisował z Kotwicą.

Po trzech porażkach z rzędu dziewczyny z Kórnika zmobilizowały się na mecz z osłabionymi faworytkami (AWF grał bez przebywających na kadrze Klaudii Grodzkiej i Moniki Wasil) i już na początku spotkania otworzyły wynik. W 2. minucie Gabriela Sass pokonała bramkarkę gospodyń. AWF przypuścił szturm na bramkę Oli Godlewskiej, strzelać próbowały Kołomyjec, Zajączkowska i Dymińska. Rozbić ten mur udało się dopiero tej trzeciej i to, aż dwukrotnie. Popularna Bulwa potężnym uderzeniem zza pola karnego wyrównała stan meczu w 12. minucie, a parę sekund później wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Klaudia wykorzystała wyśmienite prostopadłe podanie od Kingi Zajączkowskiej i dopełniła formalności. Kotwica jednak broni nie złożyła i dzielnie atakowała, dobrze jednak spisywała się w bramce gospodyń Ewelina Łowicka. Gospodynie nie były dłużne, doskonały strzał Dymińskiej obroniła Godlewska. Bramka wisiała w powietrzu i w końcu padła. Na 31. pod koniec pierwszej połowy podwyższyła Karolina Kołomyjec.

Podopieczne Piotra Siudzińskiego nie poddały się jednak i pokazały kawał serducha. Już w 21. minucie kontaktową bramkę trafiła Martyna Boguszyńska. AWF ‘poczuł krew’ i szybko chciał podwyższyć stan meczu. Bezskutecznie próbowały Witoń, Worosilak, Lipka, Dymińska i Zajączkowska. Kotwica obudziła się w porę, trafić próbowała Sass, lecz strzelała niecelnie. Nie pomyliła się jednak Hanna Cerajewska i trafiła na 3:3. Już minutę później pierwszy raz na prowadzenia gości wyprowadziła Karolina Wlekła. Było blisko sporej niespodzianki. Świetna jednak w sobotę była Klaudia Dymińska. W 35. minucie doprowadziła do remisu 4:4, kompletując hattricka.
Podopieczne Zbigniewa Tyca w samej końcówce mogły jeszcze uratować komplet punktów, lecz karnego nie wykorzystała Kinga Zajączkowska.

Kolejne spotkania oba zespoły rozegrają dopiero po świątecznej przerwie w weekend 6/7 stycznia. AZS AWF Warszawa zagra w derbowym spotkaniu z AZS UW, a Kotwica zagra w wielkopolskich derbach w Poznaniu z AZS UAM.