Wojciech Weiss: cieszą debiuty nowych futsalistek
Akademicko Futsal kobiet Polska Publicystyka

Wojciech Weiss: cieszą debiuty nowych futsalistek

Ekstraligowe futsalistki KU AZS UAM Poznań znakomicie rozpoczęły nowy sezon i mają już na koncie zwycięstwa nad Kotwicą Kórnik oraz AZS UW Warszawa, a taki bilans wywindował poznanianki na pozycję lidera. Jednak trenera zespołu Wojciecha Weissa najbardziej cieszą udane debiuty nowych futsalistek, gdyż zespół przed sezonem przeszedł „małą rewolucję” kadrową.

W zespole KU AZS UAM Poznań już po ostatnim spotkaniu poprzedniego sezonu, w którym podopieczne Wojciecha Weissa zaliczyły sporo wpadek, zaczęto dokonywać poważnych zmian. Pierwszym krokiem było powiększenie kadry sekcji i zgłoszenie się do rozgrywek III ligi wielkopolskiej kobiet na trawie. Ten zespół ma już za sobą udaną rundę jesienną, którą zakończył na trzecim miejscu, ale mają tyle samo punktów do drugie w tabeli zespół Juna-Trans Stare Oborzyska. Oba zespoły tracą do liderującej Polonii Poznań dwa punkty.

Po drodze poznanianki z bardzo dobrej strony zaprezentowały się w Mistrzostwach Polski Beach Soccer w Kołobrzegu, w których przegrały dopiero w finale BSC Lady Grembach EE Łódź 1:2. Był to siódmy medal w siódmym występie KU AZS UAM Poznań na plaży. A przed pierwszymi spotkaniami w Ekstralidze Futsalu najlepsze zawodniczki wzięły udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski i meczach towarzyskich z Finlandią.

Jednak prawdziwy sprawdzian przyszedł w tym tygodniu. W środę akademiczki wygrały na wyjeździe z Kotwicą Kórnik 7:2, a w sobotę pokonały AZS Uniwersytet Warszawski 4:2.

– To były dla mojego zespołu dwa ciężkie spotkania, ale oba zakończyły się naszym zwycięstwem, z czego bardzo się cieszymy. W Warszawie zagraliśmy bez kilku podstawowych zawodniczek. Jednak pozostałe dziewczyny pokazały, że można na nie liczyć i razem tworzymy bardzo silny zespół. Jestem podwójnie szczęśliwy, gdyż poza kolejnym kompletem punktów wywalczonym w dobrym stylu debiuty zaliczyły Ania Napierała oraz Klaudia Jędraszyk. Natomiast debiutanckie br amki zdobyła Ola Jankowska i Krysia Cywińska – mówi trener futsalistek KU AZS UAM Poznań Wojciech Weiss.

Terminarz spotkań KU AZS UAM Poznań w roli gospodarz:

2 grudnia, godz. 18:00, KU AZS UAM Poznań – AZS AWF Warszawa

16 grudnia, godz. 19:00, KU AZS UAM Poznań – AZS UG Gdańsk

7 stycznia, godz. 17:00, KU AZS UAM Poznań – Kotwica Kórnik

20 stycznia, godz. 17:00, KU AZS UAM Poznań – AZS UW Warszawa

3 lutego, godz. 17:00, KU AZS UAM Poznań – Żyrardowianka Żyrardów

Wszystkie spotkania będą rozgrywane w Hali Widowisko-Sportowej UAM przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu (Campus Morasko), a wstęp na mecz jest bezpłatny. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

 

Tomasz Woźniak

 

 

 

 

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: