#EFK : Derby Wielkopolski dla UAMu
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

Ekstraligowa lokomotywa zaczyna się rozpędzać. Dziś rozegrane zostało zaległe spotkanie pierwszej kolejki w Kórniku. Kotwica przegrała w derbach Wielkopolski z UAM-em Poznań 2:7.

Emocji i bramek jak zwykle było pełno. Już w drugiej minucie po akcji z Alicją Zając, Ada Sikora otworzyła wynik meczu, już dwadzieścia minut później wyrównała Gabriella Sass. Spotkanie się zaostrzyło, gra wyrównana na granicy faulu. Podopieczne Weissa wyszły na prowadzenie, którego już nie oddały. W 15. minucie podwyższyła Anna Jacewicz, cztery minuty później trafiła Monika Skowrońska (dawniej Marczak). Po przerwie UAM nie spuścił z tonu. W trzy minuty było już 1:6 po golach Jacewicz, Buszy i Sikory. UAM delikatnie wyluzował grę, lecz dalej przeważał. Dopiero na dziesięć minut przed końcem obudziły się gospodynie, co poskutkowało golem Małgorzaty Ładniak. Na więcej sił nie starczyło, choć Kotwica próbowała. UAM jednak w samej końcówce ‘pożegnał’ się z Kórnikiem trzecim golem Jacewicz, byłej zawodniczki Kotwicy.

Już w weekend trzecia kolejki Ekstraligi. Kotwica zagra na wyjeździe z AP Żyrardów, UAM Poznań na wyjeździe z KU AZS UW Warszawa.

2:7 Anna Jacewicz 40′

KOTWICA Aleksandra Blige, Aleksandra Godlewska – Violetta Biegańska, Gabriela Sass, Karolina Wlekła, Marta Kryszak, Patrycja Sutkowska, Martyna Boguszyńska, Małgorzata Ładniak, Ewa Telążka, Paula Fronczak, Katarzyna Sikora, Ewa Weber, Justyna Dziabaszewska

UAM : Dominika Dewicka, Anna Napierała – Monika Skowrońska, Adrianna Sikora, Alicja Zając, Laura Czudzińska, Anna Jacewicz, Aleksandra Jankowska, Alicja Busza, Renata Nowak, Monika Nowak, Katarzyna Tarnowska, Krystyna Cywińska