#EFK : UW pokonało Kotwicę
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Publicystyka

Ze względu na dwumecz reprezentacji Polski z Finlandią (1:2, 2:3) w weekend zostało rozegrane tylko jedno spotkanie drugiej kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet. W Kórniku Kotwica przegrała u siebie z AZS UW Warszawa 1:2.

Dla gospodyń już pod wodzą byłego selekcjonera futsalowej kadry Piotra Siudzińskiego było to pierwsze spotkanie w tym sezonie. Widać to było już na początku, po niezbyt udanych atakach. Po czternastu minutach gospodynie jednak wyszły na prowadzenie. Karolina Wlekła pokonała bramkarkę warszawianek. Radość nie trwała długo, bo już minute później Paulina Pokraśniewicz trafił na 1:1. Wynik do przerwy się nie zmienił. Po wznowieniu gry ponownie Pokraśniewicz pokonała Olę Blige. Podopieczne Marii Wąsowskiej prowadzenia, pomimo ataków Kotwicy prowadzenia już nie oddały.

Kotwica zagra już w środę u siebie zaległy mecz pierwszej kolejki z UAM-em Poznań. W weekend już w ramach trzeciej kolejki drużyna z Kórnika zagra na wyjeździe z AP Żyrardów, a AZS UW podejmie u siebie drużynę z Poznania.

2. kolejka Ekstraligi Futsalu Kobiet
19.11.2017, Kórnik
Kotwica Kórnik vs AZS UW Warszawa 1:2 (1:1)

1:0 Karolina Wlekła 14′
1:1 Paulina Pokraśniewicz 14′
1:2 Paulina Pokraśniewicz 20′

MVP TKF : Paulina Pokraśniewicz

Kotwica: Aleksandra Blige, Martyna Boguszyńska, Małgorzata Ładniak, Katarzyna Sikora, Ewa Weber, Aleksandra Godlewska, Paula Fronczak, Violetta Biegańska, Patrycja Sutkowska, Gabriela Sass, Karolina Wlekła, Ewa Telążka, Marta Kryszak, Hanna Cerajewska

AZS UW: Zuzanna Nikisz, Joanna Trzcińska, Mart Walczak, Katarzyna Włodarczyk, Paulina Pokraśniewicz, Natalia Kierzkowska, Julia Przybyłkowicz, Zuzanna Maronde, Katarzyna Orlińska, Julita Sterbicka