Sześć pytań przed futsalem : Laura Czudzińska (AZS UAM Poznań)
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska Publicystyka Wywiady

Sześć pytań przed futsalem : Laura Czudzińska (AZS UAM Poznań)

Kto zagrozi Jagiellonkom ?
Wszyscy dobrze wiemy jak mocną drużyną są Jagiellonki. To zespół, który ma ogromne doświadczenie w Ekstralidze Futsalu, co roku zdobywają medal i nie wątpliwie są głównym pretendentem do zdobycia Mistrzostwa Polski. Uważam jednak, że każdy zespół, który zmierzy się z krakowiankami będzie wychodził podwójnie zmotywowany na parkiet, aby sprawić niespodziankę.

Czy grupa północna w tym roku przegoni południe?
Zeszłoroczny Final Four odbył się bez żadnego zespołu z grupy północnej, dla jednych było to niemałe zaskoczenie, innych wcale to nie zdziwiło. W tym sezonie mam nadzieję, że zapanuje równowaga, że zagrają dwie ekipy z północy i dwie z południa.

Pięć tysięcy złotych za futsalowe Mistrzostwo Polski – dużo czy mało?
Dla jednych to dużo, dla drugich mało. Mnie osobiście cieszy fakt, że coś zaczyna się dziać. Mam nadzieję, że Związek w końcu zacznie doceniać piękno kobiecego futbolu i nie będzie spychać na bardzo daleki plan piłki kobiecej.

W ubiegłym sezonie beniaminkowie ze Słomnik i Rybnika awansowały do Final Four. Kto w tym sezonie będzie ‘czarnym koniem’ ?
Uważam, że tak jak w zeszłym roku, Słomniki i Rybnik mogą napsuć krwi zespołom, które mają większe doświadczenie w EFK.

Na co stać futsalową Warszawę ?
Na pewno na bardzo dużo, AWF jak co roku jest bardzo silną ekipą, z drugiej strony UW, które w styczniu zdobyły Mistrzostwo Polski U-18 w Brodnicy, mają bardzo utalentowane, młode zawodniczki, które w tym sezonie mogą pokazać, na co naprawdę je stać.

Która rywalizacja w Ekstralidze jest najciekawsza ? Derby stolicy, derby krakowskiego czy wojenka AWF z UAMem ? Dlaczego?
Ja nie będę patrzeć na to, jaki mecz będzie najciekawszy. Chciałabym, aby z każdym następnym spotkaniem, poziom ligi podnosił się, żeby futsal kobiet stawał się coraz bardziej rozpowszechniany i przyjazny dla oka.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!