#UWCL: Medyk przegrywa u siebie, popis Hegerberg
Świat UEFA Womens Champions League

W pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Mistrzyń zawodniczki Medyka Konin przegrały na własnym boisku z Olympique Lyon 0:5. Bohaterką mistrzyń Francji była autorka hattricka – Ada Hegerberg.

Faworytkami tego spotkania były mistrzynie Francji i obrończynie Ligi Mistrzów. Wynik meczu w 11. minucie otworzyła Ada Hegerberg. Norweżka popisała się celnym uderzeniem głową. W pierwszej połowie gospodynie zostały dwukrotnie zaskoczone po rzucie różnym. Najpierw w 29. minucie znów celnie główkowała Hegerberg, a po upływie zaledwie stu osiemdziesięciu sekund na listę strzelczyń wpisała Wendie Renard. Po zmianie stron piłkę do siatki znów wpakowała norweska napastniczka Lyonu. Tym samym Ada Hegerberg skompletowała hattricka. To nie był koniec strzelania dla zawodniczek z Francji. Wynik na 0:5 ustaliła Eugenie Le Sommer. Niestety mistrzynie Polski nie stworzyły sobie żadnej klarownej sytuacji na zdobycie chociażby jednej bramki. Rewanż odbędzie się za tydzień w Lyonie.