Trwają zapisy do Poznańskiej Ligi Orliczek 2017/2018
Polska

Trwają zapisy do Poznańskiej Ligi Orliczek 2017/2018

fot. Nasz Głos Poznański

 Do 20 września trwają zapisy do czwartej edycji Poznańskiej Ligi Orliczek, której organizatorem jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania i futsalistki KU AZS UAM Poznań. Mistrzowskiego tytułu broni zespół Uniwersytetu Futbolu Poznań, a patronem medialnym rozgrywek jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

– Poprzednia edycja rozgrywek zgromadziła ponad 200 młodych piłkarek i 13 zespołów z różnych stron Wielkopolski. Jest to najsilniejsza liga w Polsce, gdyż w naszych rozgrywkach występuje wicemistrz kraju KA 4 resPect Krobia, odnoszące sukcesy w rozgrywkach szkolnych drużyny Szkoły Podstawowej nr 45 z Poznania i Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren z Dąbrowy, piłkarki występujące w Kadrze Wielkopolskiego ZPN i reprezentantki Polski. Co roku do ostatnich spotkań toczy się zacięta rywalizacja o miejsca w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji szkół. Przez nasze rozgrywki przewinęło się w sumie ok. 700 dziewczynek – mówi koordynator rozgrywek i selekcjoner reprezentacji Polski w futsal, Wojciech Weiss.

W tym roku rozgrywki trwać będą od września/października 2017 roku do czerwca 2018 roku. Mecze rozgrywane będą na boiskach typu orlik oraz halach sportowych (zima). Zespół składa się z minimum 6 uczennic, urodzonych w 2004 roku i młodsze. Poznańska Liga Orliczek ma charakter zawodów szkolnych. Każda uczestniczka posiada legitymacje szkolną i zgodę opiekunów prawnych na udział w zawodach.

Każdy zespół na koniec sezonu otrzyma nagrody i pamiątki za udział w rozgrywkach, a najlepsze trzy zespoły dodatkowe nagrody. Przewidziane są także nagrody dla najlepszych zawodniczek Poznańskiej Ligi Orliczek 2017/2018 (w poprzednich latach były to wycieczki zagraniczne). Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: poznanska-liga-orliczek@wp.pl do 20 września 2016 roku. Koordynatorami Poznańskiej Ligi Orliczek są: Nina Patalon (tel. 508 270 912), Wojciech Weiss (tel. 603 777 442) i Tomasz Woźniak (tel. 606 976 471).

Organizatorami cyklu są Wydział Sportu Urząd Miasta Poznania, Akademia Piłkarska „Uniwersytet Futbolu”, Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Partnerem głównym rozgrywek jest Biuro Posłanki do PE dr Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz, a patronem medialnym oficjalny serwis miasta poznan.pl i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”. Partnerami projektu są również: Szkoła Podstawowa nr 51 w Poznaniu, Ogród Jordanowski nr 2 w Poznaniu i Wydział Piłkarstwa Kobiecego WZPN.

Mistrzowie Poznańskiej Ligi Orliczek:

2015 – Gmina Dopiewo / Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie

2016 – Uniwersytet Futbolu Poznań

2017 – Uniwersytet Futbolu Poznań

 

Tomasz Woźniak

Nasz Głos Poznański

 

 

 

 

 

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!