Stradom Częstochowa
III liga Nowe kluby na piłkarskiej mapie Polski Polska Publicystyka

Stradom Częstochowa

 

 

 Historia drużyny kobiecej Stradom Częstochowa zaczyna się bez mała rok temu. Na bazie grupy dziewcząt, które z różnych przyczyn odeszły z częstochowskiego Gola, przy klubie z ulicy Sabinowskiej zawiązuje się grupa inicjatywna, która we wrześniu 2016 roku powołuje do życia kobiecą sekcję piłkarską.
W pierwszym okresie działalności postawiono przede wszystkim na rozwój i szkolenie. Dochowano się w tym czasie kilku reprezentantek kadry Sląskiego Związku Piłki Nożnej w kategoriach U-13 i U-16. W drugim roku istnienia działacze postanowili zrobić krok naprzód i zgłosili zespół do rozgrywek III ligi śląskiej. Zespół wzmocniono kilkoma doświadczonymi dziewczynami, u których boku młode adeptki futbolu powinny piłkarsko dojrzewać.
Niewątpliwie najbardziej utytułowaną zawodniczką, która latem trafiła do Stradomia jest Ewelina Kaczmarzyk . Była piłkarka częstochowskiego Gola ma za sobą nie tylko występy na ekstraligowych boiskach, ale także udział w rozgrywkach pucharu UEFA.
Oprócz Eweliny w letnim okienku transferowym pozyskano z GLKS Gmina Kłomnice – Nicolę Wojciechowską oraz jako wolne zawodniczki byłe GOLarki – Kamilę Michalską, Angelikę Pawlicę oraz Karolinę Surdyk.

Trener pierwszej drużyny Katarzyna Bąk oraz zarząd klubu nie stawia przed drużyną wygórowanych celów. W pierwszym sezonie dziewczyny mają się ogrywać i zdobywać cenne boiskowe doświadczenie. W związku z planowaną reorganizacją III ligi śląskiej i utworzeniem od kolejnego sezonu IV ligi, w klubie mówi się po cichu o minimum dwunastym miejscu, które zagwarantowało, by Stradomiankom utrzymanie w lidze. Bez względu jednak na wynik sportowy działacze z ulicy Sabinowskiej obiecują dalszą pracę nad rozwojem klubu. Między innymi w tym celu w kwietniu 2017 powstała druga grupa treningowa skupiająca najmłodsze adeptki z roczników 2006 (i młodszych).
Drużyna kobieca Stradom Częstochowa to projekt długofalowy ukierunkowany na rozwój młodzieży, nikt w klubie nie wymaga od tych młodych osób natychmiastowych sukcesów.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!