#WEuro2017 : Podsumowanie trzeciego dnia

Burger 15′

MVP: Sarah Puntigam (Austria)

Sędzia: Bibiana Steinhaus (Niemcy)

Stadion: Stadion De Adelaarshorst – Deventer

W pierwszym spotkaniu grupy C podczas Euro 2017 Austriaczki pokonały Szwajcarki 1:0. Jedyne trafienie zanotowała Nina Burger już w 15. minucie. Kapitan reprezentacji Austrii została obsłużona idealnym podaniem od Sarah Zazdrazil i nie dała bramkarce rywalek najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Szwajcarki kończyły mecz w 10-tkę, bowiem w 60. minucie czerwoną kartką została ukarana Rahel Kiwic.

FRANCJA vs ISLANDIA 1:0

Le Sommer 86′ (rzut karny)

MVP: Wendie Renard (Francja)

Sędzia: Carina Vitulano (Włochy)

Stadion: Willem II Stadion – Tilburg

Zdecydowanym faworytem tego spotkania, jak i grupy C są Francuzki. W meczu z Islandią nie miały jednak łatwego zadania. Mimo znaczącej przewagi w liczbie sytuacji, jak i posiadaniu piłki reprezentantki Trójkolorowych zapewniły sobie wygraną w samej końcówce meczu. Wszystko za sprawą skuteczności Le Sommer, która pewnie wykonała jedenastkę.