Gosirkowa wojna na oświadczenia, a fakty
Ekstraliga Polska Publicystyka

Gosirkowa wojna na oświadczenia, a fakty

Prawda leży pośrodku-może dlatego wszystkim zawadza.

Arystotels

 Pięcioletnia walka na najwyższym szczeblu kobiecych rozgrywek poszła na marne. Jak poinformowaliśmy wczoraj jako pierwsi (czytaj TUTAJ ) zarząd klubu GOSiRki Piaseczno, podjął decyzję o wycofaniu swojej seniorskiej ekipy z Ekstraligi.

W sieci pojawiły się dwa sprzeczne, ze sobą oświadczenia z Piaseczna.

Fanpage KS Piaseczno skierował sprawę na brak wystarczających środków finansowych, przywołując wypowiedź trenera Tomasza Dudka. Parę godzin później klub oficjalnie zaprzeczył temu. Wycofanie drużyny z poziomu Ekstraligi spowodowane jest niewystarczającą kadrą zawodniczą oraz sprawami organizacyjnymi, jakim nie jesteśmy w stanie sprostać. A co jest prawdą ?

Klub starał się o dodatkową transzę wsparcia z miejskiego ratusza. Władze odmówiły, a w grę wchodziły fundusze w granicach co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Pozwoliłoby to dopiąć budżet na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nie znaleźli się na tyle prężni sponsorzy, by wspomóc klub. Ostatnim powodem to wąska kadra, na dziś zostało siedem seniorek…

GOSiRKi nie przestają istnieć. Grupy młodzieżowe zostaną zgłoszone do ligi  mazowieckiej, juniorki starsze wsparte starszymi koleżankami wystartują najprawdopodobniej w II lidze kobiet. Musi na to zgodę wyrazić PZPN i Podlaski ZPN.

§ 13

1. Drużyna, która przed rozpoczęciem lub w czasie trwania rozgrywek mistrzowskich Ekstraligi zrezygnuje z dalszego uczestnictwa, zostanie przesunięta w następnym cyklu rozgrywek do II ligi kobiet.

 

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!