Powstaje nowa młodzieżowa liga dziewcząt
Polska

Powstaje nowa młodzieżowa liga dziewcząt


Informujemy, że z inicjatywy KKP Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej planuje od sezonu 2017/2018 utworzenie nowej klasy rozgrywkowej dla dziewcząt pod roboczą nazwą „Kujawsko-Pomorska Młodzieżowa Liga Dziewcząt”.

W założeniu w rozgrywkach mogłyby uczestniczyć zawodniczki urodzone w roku 2004 i młodsze (propozycja). Zainteresowane kluby proszone są o przesyłanie zgłoszeń drogą mailową z podaniem nazwy klubu, imienia i nazwiska osoby do kontaktu i jej numeru telefonu na adres kujawpomorski@zpn.pl (w tytule prosimy wpisać: „młodzieżowa liga dziewcząt”). Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 10 lipca 2017 r. Kluby, które zgłoszą się do rozgrywek zostaną zaproszone na spotkanie organizacyjne, na którym zostanie omówiona formuła i regulamin rozgrywek (w zależności od liczby drużyn i rozmieszczenia terytorialnego). 

Zachęcamy do udziału w rozgrywkach i informujemy, że kluby, które wezmą w nich udział będą miały możliwość pozyskania dotacji z urzędów gmin i miast na szkolenie dzieci i młodzieży.

Źródło : KKP Bydgoszcz 

Dawid Gordecki

3 Comments

 • komtur 3 lipca 2017

  Pomysł nieskonsultowany z Komisją Piłki Kobiecej K-PZPN mający być chyba jakąś dziwną konkurencją dla oficjalnych rozgrywek pn. Kujawsko-Pomorska Liga Młodziczek, gdzie wyłaniany jest mistrz i wicemistrz województwa, reprezentujący potem K-PZPN w rozgrywkach ogólnopolskich. KKP tam dostaje co roku baty niemal od wszystkich w tej kategorii wiekowej, stąd może taki pomysł…

  • YZX 4 lipca 2017

   Po pierwsze – pomysł został przedstawiony podczas posiedzenia Zarządu K-PZPN i został przez Zarząd zaakceptowany. Konsultacje z KPK jak w każdej sprawy trwały by zapewne miesiącami i z ligą byśmy wystartowali w sezonie 2018/2019 najwcześniej. Byłaby ona stopowana tylko dlatego, że zgłosił ją KKP.

   Po drugie – głównym celem powstania tej ligi jest stworzenie możliwości rywalizacji w regularnej lidze dziewczynkom do 13 roku życia. Dotąd takiej ligi nie było, co zmuszało kluby do zgłaszania drużyn do rozgrywek z chłopcami, a jaki tego był efekt każdy wie doskonale. Nikt dla nikogo nie chce być konkurencją, celem jest regularna liga z prawdziwego zdarzenia.

   Po trzecie – owszem istnieje prowadzona przez Kółko Wzajemnej Adoracji Kuj.-Pom. Liga Młodziczek, jednak jest ona rozgrywana na orlikach i składa się bodajże z 2-3 turniejów w roku. To jest liga? Jeżeli tak, to gratuluję.

   Po trzecie – KKP batów niemal od wszystkich nie dostaje i wystarczy zerknąć w tabelę. Poza tym osoba, która pisała powyższy komentarz ewidentnie ma pojęcie o szkoleniu młodzieży niesamowite. Wynik, wynik i jeszcze raz wynik! Czy o to chodzi w piłce młodzieżowej?! Ludzie, nienawiść do KKP rozum Wam odbiera! I pogarsza Wam się z sezonu na sezon!

 • KONKURENCJA 4 lipca 2017

  KOLEGO DZIAŁACZU KOMISJI PILKARSTWA KOBIECEGO KPZPN WEZ SIE RAZEM ZE SWOJA SWITA ZA ROBOTE A NIE ZA UTRUDNIANIE. NIE ROBICIE NIC TO CHOCIAZ NIE PRZESZKADZAJCIE.
  KUJ-POM LIGA MLODZICZEK? JAK WY DWA TURNIEJE W ROKU NAZYWACIE LIGA TO JEST WLASNIE ODPOWIEDZ JAKIE MACIE POJECIE O SZKOLENIU. LIGA W KTOREJ NIE OBOWIAZUJA KARTY ZAWODNICZE , KARTY ZDROWIA , TRENERZY Z LICENCJA TEZ NIE POTRZEBNI. TOTALNA AMATORKA O TO WLASNIE WAM CHODZI. Z 16 ZESPOŁOW ZROBILISCIE 4 GRUPY I KAZDY GRA JEDEN TURNIEJ NA POL ROKU I TO JEST WLASNIE WASZA LIGA. I CO SIE Z NIEJ WYLANIA? MISTRZ ? CZEGO ? MISTRZ I WICEMISTRZ W KTORYM GRA KTO CHCE BEZ ZADNEJ KONTROLI.
  WAS CZAS SIE KONCZY….JESZCE CHWILA I POZOSTANIE WAM FIFA NA XBOXIE:)

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!