Chełmża najlepsza na orliku w Aleksandrowie Kujawskim
Polska

– fot. LZ

W dniu 24.06.2017 r. odbył się Międzynarodowy Turniej Kobiet na Orliku SP 3 w Aleksandrowie Kujawskim. W turnieju uczestniczyło 5 zespołów: FK Sesupe (okręg mariupolski, Litwa), KS Legia Chełmża, ASD Feniks I Mrocza, ASD Feniks II Mrocza i ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski. Puchar Prezesa K-P ZPN p. Eugeniusza Nowaka za zajęcie I miejsca otrzymał zespół KS Legia Chełmża. Gospodynie zajęły II miejsce przegrywając gorszym stosunkiem bramek z KS Legią Chełmża. Najlepszą zawodniczką została Karolina Liberacka z ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski. Najlepszą Strzelczynią została Sandra Klafczyńska z KS Legia Chełmża. Najlepszą bramkarką została Patrycja Niemczyk z ASD Feniks I Mrocza. Sędzią turnieju był Piotr Drogowski z Toruńskiego ZPN.

Kolejność końcowa:

1. KS Legia Chełmża – 10 pkt.
  2. ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski – 10 pkt.
  3. FK Sesupe (Litwa) – 6 pkt.
  4. ASD Feniks I Mrocza – 3 pkt.
  5. ASD Feniks II Mrocza – 0 pkt.

Nagrody rzeczowe, puchary, statuetki i medale ufundowała Fundacja PZU i K-P ZPN. Turniej odbył się w ramach projektu “Jedna drużyna, Jedno zwycięstwo – II edycja”, który był współfinansowany z środków Fundacji PZU. Organizatorem turnieju był ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski.