FC Barcelona zdobywcą Copa de la Reina (wideo)
Świat

Zawodniczki FC Barcelony zdobyły Copa de la Reina gromiąc w finale Atletico Madryt 4:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisała się Jennifer Hermoso, a po bramce zdobyły Alexia Puttelas i Aitana Bonmati. Jedyne trafienie dla stołecznej drużyny zanotowała Sonia Bermudez. Dla drużyny z Katalonii był to udany rewanż za zeszłoroczny finał tych rozgrywek. Wtedy to triumfowały piłkarki Rojiblancos.

W finałowym starciu o Copa de la Reina wzięły udział bez wątpienia dwie najlepsze ekipy tego sezonu. W lidze lepsze okazało się Atletico, które na finiszu rozgrywek wyprzedziło Blaugranę o trzy punkty. Dziś lepiej zaczęła Barcelona za sprawą trafienia Jennifer Hermoso, która otworzyła wynik meczu w 42. minucie. Po przerwie Hermoso kontynuowała strzelecką skuteczność. Trzy minuty po zmianie stron podwyższyła prowadzenie Barcy. Później kontaktową bramkę dla Rojiblancos zdobyła Sonia Bermudez. Więcej popisów strzeleckich w wykonaniu zawodniczek Atletico już nie oglądaliśmy. Za to dobrze w ataku czuły się rywali. Najpierw Alexia Putellas, a później Aitana Bonmati pokonywały bramkarkę stołecznej drużyny. W efekcie Barcelona wygrała 4:1 i zdobyła pierwszy od 2014 roku Puchar Hiszpanii.

FC Barcelona – Atletico Madryt 4:1 (1:0)

Jennifer Hermoso 42′, 48′ Alexia Putellas 70′, Aitana Bonmati 83′ – Sonia Bermudez 57′