Ruszyła kampania #WePlayStrong
Publicystyka Świat

Ruszyła kampania #WePlayStrong

 

UEFA uruchomiła kampanię #WePlayStrong, której celem jest rozwój, zachęta i zmiana do grania oraz postrzegania kobiecej piłki w Europie. W konsekwencji ma to zapewnić, iż piłka nożna do 2020 roku ma być sportem numer jeden wśród kobiet!

Jest to niezwykła i przełomowa inicjatywa, której w historii jeszcze nie było.

#WePlayStrong
• Strona Internetowa: WePlayStrong.org
• Twitterze: @WePlayStrong_
• Facebooku: facebook.com/WePlayStrong/
• Instagram: instagram.com/weplaystrong/
• YouTube: youtube.com/user/UEFA

 

https://youtu.be/24oJhv-li54

Powyższy film miał oficjalną premierę podczas wczorajszego finału Ligi Mistrzyń. Będzie pokazany w sobotę na męskim finale oraz wkrótce w szeroko zakrojonej kampanii telewizyjnej.

 

Program przeznaczony jest głównie dla dziewcząt w wieku od 13 do 17 lat (lecz nie tylko). Opiera się na wynikach badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Birmingham (Anglia), który psychologiczne, fizyczne i emocjonalne korzyści u dziewcząt grających w piłkę nożną.

 

Akcja ma pokazać jak ważny jest futbol dla rozwoju dziewczyn, że jest to gra także dla nich. Inicjatywa jest wspierana przez wszystkie federacje członkowskie UEFA, a także wiele gwiazd ze świata sportu, filmu i muzyki.

Dzisiejsze uruchomienie rozpoczyna serię wydarzeń, działań medialnych i lokalnych inicjatyw oddolnych w całej Europie, co prowadzi do tego lata na EURO 2017 UEFA Kobiet turnieju w Holandii w 2018 roku i kontynuuje.

„Zwiększenie udziału i roli kobiet w piłce nożnej jest jednym z moich głównych celów”  – Prezydent UEFA Aleksander Čeferin .

 

 

żródło: We Play Strong / UEFA

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!