Rekord zdemolował Polonię Bytom
Grają z TKF II liga Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas

Rekord zdemolował Polonię Bytom

fot. TS

Pierwszy gol dla „rekordzistek” padł tuż po rozpoczęciu spotkania. Wprawnie obsługujący chronometr wyłapali 15. sekundę, gdy Klaudia Nowacka efektownie przymierzyła do siatki w bramce gości. Wykończenie akcji było równie widowiskowe, co dośrodkowanie Katarzyny Moskały . Sama asystująca później trzykrotnie trafiła po meczowego protokołu, za sprawą zdobywanych bramek, ale to właśnie gol otwarcia meczu uznany został za najefektowniejszy w tym starciu. Pierwsza część minęła, jak zresztą wynik wskazuje, pod dyktando bielszczanek. Grające z dużym animuszem, dynamiką i pomysłowością gospodynie zademonstrowały w trzy kwadranse coś, co można określić nawet jako „totalna ofensywa”. Oczy kibiców cieszyły prowadzone przez biało-zielone akcje, jeszcze bardziej cieszył rezultat. Prowadząc 5:0 bielszczanki zwolniły tempo w drugiej odsłonie a ich determinacja nie była już tak widoczna. Niemniej pozbawione złudzeń i ochoty do podjęcia walki „polonistki”, pozwalały piłkarkom Rekordu na wiele, na zbyt wiele. Nawet prezentując ledwie poprawną grę w polu zawodniczki Rekordu zdołały rozgromić sfrustrowane rywalki.
 

 

Rekord Bielsko-Biała – Polonia Bytom 9:0 (5:0)

I połowa:
1min 1:0 Nowacka (asysta Moskała)
10min 2:0 Kaim (asysta Kubaszek)
27min 3:0 Kaim (indywidualnie)
34min 4:0 Moskała (asysta Franaszek)
39min 5:0 Kubaszek (asysta Gabzdyl)

II połowa:
62min 6:0 Moskała głową z rożnego (asysta Franaszek)
67min 7:0 Kubaszek (asysta Franaszek)
70min 8:0 Moskała (asysta Franaszek)
90min 9:0 Gabzdyl (asysta Franaszek)

Rekord: Sukiennik – Bułka, Chrząszcz, Łyczko, Kaim (65′ Niedziela), Skolarz (65′ Marchewka), Franaszek, Kubaszek, Nowacka, Moskała, Gabzdyl

Pomeczowa opinia trenera Rekordu – Tomasza Skowrońskiego:
Dziewczyny zaprezentowały się jako bardzo ambitny zespół w pierwszej połowie meczu. Tych walorów trochę mi zabrakło w drugiej części spotkania. Nie zmienia to oczywiście faktu, że wygrana jest w pełni zasłużona, a jej rozmiary znacząco wpłynęły na poprawę naszych i tak już niezłych statystyk.

 
*****************
Kilka REKORDowych ciekawostek…

  • w meczu pierwsza bramka zdobyta przez Nowacką padła w 15 sekundzie meczu!
    bramka zdobyta przez Gabzdyl na 9:0 w 90min była 91 trafieniem w tym sezonie (w 18 meczach!)
  • królową asyst w tym meczu została A. Franaszek (5 asyst przy czym asystowała przy KAŻDEJ bramce strzelonej w II połowie meczu). W 18 meczach tylko w tym sezonie ma już 23 asysty!
  • K. Moskała strzeliła swojego 5 hat-tricka W TYM SEZONIE! Łącznie z 18 meczy wystąpiła w 16 i aż w 5 z nich strzeliła minimum 3 gole. Tylko w tym sezonie trafiła do bramki już 26 razy!
  • pierwszy zespół Rekordu ostatni raz przegrał mecz 3 września 2016 roku i z dzisiejszym meczem kontynuuje passę 15 meczy bez porażki!

*****************
Statystyki bramkowe w rundzie wiosennej:
– 7 meczy
– aż 37 bramek strzelonych
– tylko 4 bramki stracone

 

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!