#UWCL: Francuska sobota w półfinałach
Publicystyka Świat UEFA Women's Champions League

Wczoraj odbyły się półfinałowe spotkania kobiecej Champions League. Solidarnie po 3:1 na wyjazdach swoje spotkania wygrały ekipy francuskich gigantów Olympique Lyon i Paris Saint-Germain.

W barwach tego ostatniego całe spotkanie rozegrała kapitan reprezentacji Polski Katarzyna Kiedrzynek. Zagrała dobre spotkanie, tylko raz pod koniec spotkania w Barcelonie pokonała ją Barbara Latorre. PSG w pełni kontrolowało całe spotkanie. Już do przerwy prowadziło 2:0 po golach Marie-Laure Deli i Cristiane. Po przerwie podwyższyła wynik spotkania reprezentantka Kostaryki Shirley Cruz.

Trzy godziny wcześniej w Manchesterze gigant z Lyonu w takim samym stosunku bramkowym pokonał Mistrza Anglii 1:3. Już na początku spotkania japonka Saki Kumagai wyprowadziła na prowadzenie Olympique, wykorzystując rzut karny, po ręce Carli Lloyd w polu karnym.
Te nie zasypywały gruszek w popiele i już w 10 minucie wyrównały. Po groźnym kontrataku Duggan wystawiła piłkę Kosovare Asllani. Ta wymanewrowała broniącą Bouhaddi i asekurującą ją Mbock. Już 6 minut później sytuacja wróciła do normy. Po ładnej akcji Alex Morgan, Camily Abily wystawiła piłkę do Dzsenifer Marozsan. Gra zaczęła się trochę uspokając. W 56 minucie Eugénie Le Sommer weszła za Alex Morgan, dodając tym samym wiatru w żagle OL. Poskutkowało to ustaleniem wyniku spotkania przez nią samą w 68 minucie spotkania.

Rewanże już za tydzień 29 kwietnia. Finał zostanie rozegrany 1 czerwca w walijskim Cardiff.