Gmina Dopiewo najlepsza w Wielkopolsce
Polska Specjalnie dla Nas

Gmina Dopiewo najlepsza w Wielkopolsce

fot. WZPN

 

Reprezentacja Gminy Dopiewo składająca się głównie z dziewczynek z małej Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie okazała się najlepsza w Turnieju Finałowym Mistrzostw Wielkopolski projektu „From schools to women’s league” realizowanego przez FIFA i PZPN w ramach kampanii WOMEN LIVE YOUR GOALS. Podopieczne nauczyciela Tomasza Woźniaka będą reprezentować nasz region na szczeblu centralnym.

„From schools to women’s league” – to nowy pięcioletni projekt będący częścią kampanii FIFA „Women Live Your Goals”. Realizowany jest przez PZPN i zakłada popularyzację piłki nożnej wśród dziewczynek w wieku 7-9 lat. W tym roku odbywa się po raz pierwszy w Wielkopolsce i w środę na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 w Poznaniu rozegrano turniej finałowy z udziałem pięciu najlepszych zespołów z regionu: SP Boguszyn, SP Dąbrowa/Gmina Dopiewo, SP nr 1 Grodzisk Wlkp., SP Kluczewo, SSP nr 2 Września.

fot. WZPN

Przed turniejem szansę na awans do turnieju półfinałowego na szczeblu centralnym zachowały trzy zespoły co spowodowało, że wynik każdego spotkania miał duży wpływ na klasyfikację generalną. Zdecydowanie najlepsze tego dnia były młode piłkarki z Gminy Dopiewo, które w trudnych warunkach atmosferycznych wygrały wszystkie swoje spotkania.

– Hasło „Łączy nas piłka” nabiera w naszym przypadku dosłownego znaczenia: wspólna gra sprawia nam wszystkim ogromną radość, a cały zespół jest naprawdę niesamowicie zintegrowany. Lubimy grać w trudnych warunkach także można powiedzieć, że padający deszcz w trakcie turnieju finałowego był w sam raz dla nas. Teraz czas na zasłużony odpoczynek, a po Wielkanocy wracamy do wspólnych treningów, aby wywalczyć dla Wielkopolski medal na szczeblu centralnym – mówi nauczyciel Tomasz Woźniak z Dąbrowy.

Podczas gali kończącej pierwszą edycję projektu „From schools to women’s league” w Wielkopolsce pojawiło się wielu znakomitych gości: trenerka reprezentacji Polski kobiet do lat 17 Nina Patalon, prezes WZPN Paweł Wojtala, legendarny piłkarza Lecha Poznań Damian Łukasik i przedstawiciele Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

– Ten projekt i piłkarski poziom najlepszych zespołów pokazuje, że piłka nożna jest również dla dziewczynek. Futbol nie jest tylko dla chłopców i szkoda, że ten stereotyp jeszcze czasami funkcjonuje w społeczeństwie. Jeżeli spojrzymy na Skandynawię, USA, Kanadę czy Niemcy to tam nie ma żadnych podziałów, gdyż piłka nożna jest dyscypliną sportu, która jest dostępna dla każdego dziecka. Dziewczynki z Gminy Dopiewo mogą awansować do wielkiego finału, gdyż dziś pokazały wszystko za co kochamy ten sport – mówi Nina Patalon.

 

fot. WZPN

Wielkopolski etap zańczył się w środę w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 w Poznaniu. Rywalizacja była bardzo zacięta, a najlepiej zaprezentowała się reprezentacja Gminy Dopiewo – SP Dąbrowa. Podopieczne trenera Tomasza Woźniaka wygrały tego dnia wszystkie swoje spotkania. Na zakończenie wszystkie dziewczynki z Wielkopolski biorące udział w projekcie otrzymały z rąk prezesa WZPN pana Pawła Wojtali i trenerki młodzieżowej reprezentacji Polski kobiet Niny Patalon upominki. Najlepszą bramkarką została wybrana Zofia Dziurka z Grodziska Wlkp., a najlepszą piłkarką Martyna Pawlicka z Gminy Dopiewo.

Region na szczeblu centralnym będzie reprezentować Gmina Dopiewo – SP Dabrowa.

Wszystkie dziewczynki biorące udział w projekcie otrzymały upominki, a szkoły przez dotychczas rozegrano cztery turnieje cyklu. Zwycięzcy w poszczególnych województwach pojadą na półfinały regionalne. Ostatnim etapem będą finały na szczeblu ogólnopolskim.

 

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Wielkopolski.
1. Gmina Dopiewo/SP Dąbrowa, SP nr 1 Grodzisk Wlkp. – 39 punktów
3. SP Kluczewo – 37 punktów
4. SP Boguszyn – 13 punktów
5. SSP nr 2 we Wrześni – 11 punktów

 

Zapraszamy na http://wtkplay.pl/video-id-31968-seksmisja_w_pilce_noznej

fot. WZPN

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!