Debiut KKSu Katowice w lidze żaków 
Grają z TKF Polska Specjalnie dla Nas

Debiut KKSu Katowice w lidze żaków 


​9 kwietnia 2017r. – Ta data z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych piłkarek, które właśnie w tym dniu zaliczyły swój piłkarski debiut w rozgrywkach ligowych w barwach KKS Katowice.

Liga żaków bo tak nazywają się rozgrywki w których bierze udział drużyna dziewczynek KKS-u Katowice z rocznika 2009-2010. Pierwsze mecze przyniosły wiele emocji, wrażeń, uśmiechów no i bramek, a tych piłkarki strzeliły kilka. W lidze tej grają drużyny chłopców. KKS Katowice jest pierwszym zespołem w historii tych rozgrywkach, który gra drużyną dziewcząt.

Sporym zaskoczeniem było, gdy chłopcy zobaczyli dziewczynki z pewnością taki widok był dla nich nowością. Pierwszą historyczną bramkę dla KKS Katowice w lidze żaków strzeliła król strzelców Tymbarka 2017 w kategorii U-8 Julia Dekarz.

“Dzisiejsze debiuty naszych najmłodszych piłkarek jak i mój w roli trenera na tym etapie rozgrywek przyniósł dużo radości i uśmiechu, o to właśnie chodzi w tym wieku. O meczach nie ma co się wypowiadać bo nie to jest najważniejsze w tej kwestii. Liczy się dobra zabawa i cenne doświadczenie. Cieszą również bramki jakie udało się strzelić. Tych troszkę dzisiaj udało się wbić chłopakom. Bardzo miłym akcentem byli rodzice, trenerzy od chłopców, którzy mocno dopingowali nasze dziewczynki.”Trybuny” były z nami, a dziewczynki skradły serca wszystkich obecnych kibiców. Po meczu również usłyszałem ciepłe słowa na temat gry dziewczynek to z pewnością jest fajnym motywatorem do dalszej pracy. Jak to się mówi pierwsze koty za płoty, przed nami kolejne mecze.” – mówi trener Tomasz Nawrocki

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!