Międzynarodowo w Gliwicach
Grają z TKF Polska Świat

Międzynarodowo w Gliwicach

 

W dniu 10 kwietnia ŚAF Piastunki Gliwice rozegrały sparing z drużyną VEBEROD/BLENTARP ze Szwecji. Odbył się on Stadionie w Gliwicach Brzezince, szwedzki zespół był reprezentowany przez 21 zawodniczek w wieku 14-15 lat. Dziewczyny trenują kilka razy w tygodniu oraz grają mecze ligowe.

Zespół z Gliwic był reprezentowany przez zawodniczki z rocznika 2004-2005, gościnnie zagrały także zawodniczki z KKP Mikołów (z którym Piastunki współpracują). Mecz, dwa razy po 30 minut zakończył się wysokim zwycięstwem Szwedek 9 – 1. Rożnica wieku oraz wyszkolenie techniczne odzwierciedliły wynik na boisku.

Klub VEBEROD / BLENTARP przebywa na Śląsku w ramach mini zgrupowania, oprócz sparingu, trenują oraz zwiedzają. Miasto Gliwice udostępniło boisko na mecz sparingowy oraz przygotowało drobne gadżety i upominki dla sztabu szkoleniowego, oraz zawodniczek. Kluby nawiązały współpracę, którą będą kontynuować przy wymianie doświadczeń, sparingów, udziałów w turniejach czy wzajemnych piłkarskich odwiedzin.

W weekend zawodniczki ŚAF Piastunki już w swoim roczniku wygrały „Kobiecą Ligę Orlika – turniej w Mikołowie”, gdzie po czterech meczach z kompletem punktów przewodzą w ligowej tabeli. Następna edycja odbędzie się w Lędzinach w dniu 29 kwietnia i potem liga zawita do Gliwic (6.05.2017). W kobiecej lidze oprócz zawodniczek z Gliwic grają zespoły GKS Katowice, KSB Lędziny, KKP Mikołów, Istebna, oraz ROW Rybnik.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: